Συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής η Θύελλα Καμαρίου

Νίκησε 2-0 τον Εθνικό

• Τετάρτη, 29 Ιανουαρίου, 2020 - 06:11
  • /   Eνημέρωση: 29 Ιαν. 2020 - 20:00

Μία ακόμη σημαντική νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Θύελλα Καμαρίου, η οποία επικράτησε του Εθνικού με 2-0. Η ομάδα του Καμαρίου έφτασε τους 41 βαθμούς και οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος και συγκεκριμένα του 5ου ομίλου, της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης κι έφτασαν δίκαια στην επικράτηση. Ευκαιρίες να πάρει κάτι καλό είχε κι από την πλευρά του ο Εθνικός, ο οποίος δεν άντεξε την πίεση της Θύελλας.

Το συγκρότημα του Βαγγέλη Χαντέ μπήκε δυνατά το παιχνίδι, καθώς ήθελε να επιβάλει από την αρχή το ρυθμό της. Τελικά η πίεση απέφερε… καρπούς στο 41’ με τον Ντινιωτάκη ο οποίος μετά την ασίστ του Ζέλου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0. Η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, με τους γηπεδούχους να ελέγχουν τον ρυθμό και να φτάνουν σε ακόμη ένα τέρμα στο 80’ με τον Βεζυρτζόγλου.

Οι καλύτερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

11΄Ο Μπουσάι με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα άουτ.

17’ μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, ο Μουσταφίδης μετά την πάσα του Μπουσάι στάθηκε άτυχος καθώς είδες τη μπάλα στην προσπάθεια του μέσα από την περιοχή να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Κατσούλη.

25’ ο Ντινιωτάκης βρέθηκε μόνος στο ύψος της μικρής περιοχής, όμως ο γκολκίπερ του Εθνικού με υπερένταση κράτησε το μηδέν για την εστία του.

26’ ο Σιμιτσής από τα αριστερά με σέντρα έφερε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, όμως δεν βρέθηκε κανείς συμπαίκτης του να την σπρώξει στα δίχτυα.

30’ ο Γκέτσι από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής με σουτ έστειλε τη μπάλα στην αγκαλιά του Αθανασόπουλου.

39’ νέα σημαντική στιγμή για τους φιλοξενούμενους, ο Λαζαρίδης βρέθηκε μόνος απέναντι στον Αθανασόπουλο όμως ο γκολκίπερ της Θύελλας με υπερένταση έδιωξε σε κόρνερ.

41’ ο Ντινιωτάκης μετά την ασίστ του Ζέλου έστειλε τη μπάλα με κοντινό πλασέ στο βάθος της εστίας του Εθνικού και η Θύελλα έκανε το 1-0.

47’ ο Ντινιωτάκης με σέντρα σουτ έφερε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, όμως ο Κατσούλης βγήκε και μάζεψε χωρίς πρόβλημα.

51’ μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Εθνικό με τους Τριμάτη και Λαζαρίδη. Αρχικά ο Τριμάτης με σουτ προσπάθησε να νικήσει τον Αθανασόπουλο όμως ο γκολκίπερ της Θύελλας με τις γροθιές έβγαλε τη μπάλα. Στην επαναφορά ο Λαζαρίδης με σουτ, ανάγκασε τον  γκολκίπερ των γηπεδούχων σε μία εντυπωσιακή επέμβαση.

55’ ο Ζέλο μετά την εκτέλεση κόρνερ του Ερρίκου πήρε την κεφαλιά, όμως ο Κατσούλης μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.

56’ λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κατσούλη πέρασε η μπάλα έπειτα το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Αργυρίου.

77’ ο Αθανασόπουλος με υπερένταση έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Ντράγκα από μακρινή απόσταση.

80’ ο Βεζυρτζόγλου μετά την παράλληλη πάσα από τα δεξιά του Ζέλου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Εθνικού διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 για τη Θύελλα Καμαρίου.

84’ οι φιλοξενούμενοι με τον Ντράγκα έφτασαν κοντά στην μείωση του σκορ, όμως ο Αθανασόπουλος με υπερένταση κράτησε το μηδέν για την εστία του.

86’ ο Αργυρίου έπειτα την ατομική ενέργεια βρέθηκε έξω από την μεγάλη περιοχή, όμως η μπάλα στο σουτ που επιχείρησε πέρασε πάνω από το δοκάρι.

Θύελλα Καμαρίου: Αθανασόπουλος, Ερρίκος (83’ Γελαδάρης), Μπουσάϊ, Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Μαλάϊ, Ζέλο (82’ Ράπτης), Σιμιτσής, Αργυρίου, Πούτσι (67’Δήμος), Ντινιωτάκης (64’ Βεζυρτζόγλου)

Εθνικός Πειραιά: Κατσούλης, Νταούλιας (60’ Παπαγεωργίου), Λώλος, Ευαγγέλου, Μουσταφίδης, Δημητρίου (26’ Τσιντώνης), Γκέτσι (73’ Ξαγοράρης), Παυλής (46' Ντάργκας), Τριμμάτης, Λαζαρίδης, Σκεντεράϊ