Η ομάδα της Σαντορίνης έχασε πολύτιμο έδαφος μετά το 1-1 στην έδρα της

Ο Άγιος Ιερόθεος… φρέναρε την Θύελλα Καμαρίου

• Τρίτη, 4 Φεβρουαρίου, 2020 - 06:21
  • /   Eνημέρωση: 4 Φεβ. 2020 - 19:00

Πολύτιμο έδαφος έχασε στην προσπάθειά της για την κατάληψη της πρώτης θέσης του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, η Θύελλα Καμαρίου μετά το 1-1 με τον Άγιο Ιερόθεο. Οι Σαντορινιοί σταμάτησαν στις… έξι συνεχόμενες νίκες, όμως με την ισοπαλία πήρε τον βαθμό και παρέμεινε δύο πόντους πάνω από την Καλλιθέα. Αγωνιστικά οι γηπεδούχοι δεν έπιασαν πολύ καλή απόδοση με αποτέλεσμα να μην καταφέρουν να προσθέσουν μία ακόμη νίκη και να διατηρήσουν τη διαφορά των τεσσάρων βαθμών που είχαν. Από την άλλη πλευρά ο Άγιος Ιερόθεος συμπλήρωσε ένα σερί θετικών εμφανίσεων καθώς σ’ αυτές τις τελευταίες αγωνιστικές είχα νίκη με τον Εθνικό και τον Ακράτητο, και ισοπαλία με την Α.Ε. Μοσχάτο κι έφτασαν τους 32 βαθμούς.

Τώρα, όσον αφορά το ματς στο 12’ τραυματίστηκε ο Παπαζαχαρίας και τη θέση του πήρε ο Σπανός, ενώ ντεμπούτο με τα χρώματα της Θύελλας Καμαρίου έκανε ο Δωματάς, που πέρασε στο ματς στο 63’.

Οι φιλοξενούμενοι τώρα μπήκαν καλύτερα στο  παιχνίδια με αποτέλεσμα να κρατήσει μακριά από τα καρέ τους γηπεδούχους. Η Θύελλα από την πλευρά της κατάφερε σε μία από τις λιγοστές επισκέψεις στα καρέ του Αντωνόπουλου να ανοίξει το σκορ χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Σιμιτσή στο 22’. Παράλληλα έχασε μεγάλη ευκαιρία… κλειδώσει το ματς με τον Αργυρίου.

Στην επανάληψη ο Άγιος Ιερόθεος συνέχισε να πιέζει τους γηπεδούχους και κατάφερε στο 85’ να φέρει το ματς στα ίσα με τον Ηλιάδη.

Οι καλύτερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

6’ ο Κράσι με σουτ ανάγκασε τον Αθανασόπουλο να πέσει και να μπλοκάρει.

7’ ο Ερρίκος προσπάθησε με σέντρα να βρει τον Καραλή όμως δεύτερος δεν έπιασε όπως θα ήθελε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνά εκτός αγωνιστικού χώρου.

10’ μεγάλη ευκαιρία με τον Ηλιάδη για τους φιλοξενούμενους, ο παίκτης του Αγίου Ιερόθεου προσπάθησε με ψηλοκρεμαστό σουτ να νικήσει τον Αθανασόπουλο, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της Θύελλας Καμαρίου.

13’ νέο σουτ με τον Ηλιάδη για τους φιλοξενούμενους με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

20’ άουτ πέρασε η κεφαλιά του Τσαρκάνι μετά την σέντρα του Βιδάλη.

22’ ο Μπουσάι μετά από ατομική ενέργεια μπήκα από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής και με ωραία πάσα  - ασίστ έδωσε την ευκαιρία στον Σιμιτσή με πλασέ να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους 1-0.

36’ διπλή ευκαιρία για την ομάδα της Σαντορίνης, αρχικά ο Μπουσάι μετά την πάσα του Καραλή έπιασε το σουτ, όμως ο Αντωνόπουλος με τα πόδια έβγαλε. Στην επαναφορά ο Αργυρίπου δεν μπόρεσε να βρει… στόχο, με την μπάλα να περνά άουτ.

38’ ο Ερρίκος με σέντρα ακριβίας βρήκε τον Αργυρίου, με τον δεύτερο να χάνει μοναδική ευκαιρία για το 2-0.

45’ οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν χέρι – πέναλτι μέσα στην περιοχή, όμως ο διαιτητής ήταν κοντά και διέταξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

53’ άουτ πέρασε η σέντρα – σουτ του Ντάλφα.

56’ο Αθανασόπουλος χωρίς πρόβλημα έπεσε και μπλόκαρε τη μπάλα στο σουτ του Κομνηνού.

61’ ο Ερρίκος μετά από ατομική ενέργεια βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, όμως το σουτ που επιχείρησε ο παίκτης της Θύελλας Καμαρίου πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου.

64’ καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Κράσι, όμως η μπάλα σε προσπάθεια του από το ύψος της μεγάλης περιοχής, βρήκε σε σώματα και κατέληξε σε κόρνερ.

78’ ο Δωματάς βρέθηκε μέσα στην περιοχή, μετά από προσποίηση απέκτησε πλεονέκτημα, όμως ο Αντωνόπουλος ήταν στη σωστή θέση και απέκρουσε χωρίς πρόβλημα.

81’ οι φιλοξενούμενοι μετά το μαρκάρισμα πάνω στον Ντάφλα ζήτησαν πέναλτι, όμως ο διαιτητής διέταξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

83’ Ο Ηλιάδης με σουτ από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έφερε το ματς στα ίσα 1-1.

86’ Αυτή τη φορά ήταν σειρά της Θύελλας Καμαρίου να ζητήσει πέναλτι, όμως και πάλι ο «άρχοντας» του αγώνα είπε να συνεχιστεί το ματς.

Διαιτητής ήταν ο Πειραιώτης Πουλόπουλος.

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Βαγγέλης Χαντές) Αθανασόπουλος, Ερρίκος, Μπουσάι, Παπαζαχαρίας (13' λ.τρ. Σπανός) Αρκούδας, Μαλάι., Ζέλο, Σιμιτσής, Αργυρίου (63' Δωματάς), Καραλής (63' Βεζυρτζόγλου), Ντινιωτάκης (46' Φύτρος).

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Ισίδωρος Σταυριανός) Αντωνόπουλος, Σιμάκος (52' Κομνηνός), Βιδάλης, Μεταλλινός, Τσατσαρής, Μπατής (75' Μπατής), Ηλιάδης (90+2 Χατζηστάμου), Ντάφλας, Κράσι (89' Μουκίδης), Τσαρκάνι, Αποστόλου.