Τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής και η βαθμολογία του 5ου ομίλου

Μοιράστηκαν τους βαθμούς Μύκονος και Φωστήρας

ΑΕ Μυκόνου και Φωστήρας μοιράστηκαν από έναν βαθμό στο ματς της 6ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας. Η ομάδα του Θεόφιλου Παχατουρίδη, αν και ανώτερη, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στον Φωστήρα, καθώς σπατάλησε ένα τσουβάλι ευκαιρίες.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό, με την ομάδα της Μυκόνου να έχει όμως τον έλεγχο του ματς στο μεγαλύτερό μέρος του. Οι φιλοξενούμενοι από το 31’ έπαιξαν με έναν παίκτη λιγότερο καθώς ο Χριστοφιλέας ανέτρεψε τον Σερέπα ως τελευταίος παίκτης και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή και πήρε πρόωρα το δρόμο προς τα αποδυτήρια. Το τέλος του ημιχρόνου βρήκε τις ομάδες ισόπαλες με 0-0 παρά τις προσπάθειες και των ποδοσφαιριστών. Η ομάδα του Θεόφιλου Παχατουρίδη, με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, πίεσε αρκετά ψηλά με αποτέλεσμα να κλέβει μπάλες και να βγαίνει με αξιώσεις στην επίθεση. Στο 50’ ο Ντουσάι, με ωραίο δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, νίκησε τον Κραβίτη κι έκανε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν μαζική άμυνα καθώς δεν ήθελαν με τίποτα να δεχθούν και δεύτερο γκολ. Κόντρα στην ροή του αγώνα ο Φωστήρας, σε μία καλά οργανωμένη επίθεση, ισοφάρισε σε 1-1 με τον Πίσσα στο 78’.

Το σκορ δεν άλλαξε παρά την προσπάθεια κυρίως των γηπεδούχων κι αυτό είχε σαν αποτέλεσμα η Μύκονος και ο Φωστήρας να μοιράζονται τους βαθμούς.

Α.Ε. Μυκόνου – Φωστήρας 1-1

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Αλατσάκης με βοηθούς τους κ.κ. Ζερβάκη και Μπουμπογιατζόπουλο

Α.Ε. Μυκόνου (Παχατουρίδης): Διαμαντής, Σπυρόπουλος, Μπρούνο, Σούλτσε, Παπαϊωάννου (85΄Τσιαφίστας), Καλτσάς, Ντουσάι, Αχείμαστος (85΄Κατσικαλάκης), Σερέπας, Λεσάι (67' Κυριακίδης), Κωνσταντινίδης (76' Μάρκου)

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Τσουβελακίδης, Ματέο, Μπομπάι, Σταματάκης.

Φωστήρας (Μάγγος): Κραβαρίτης, Τσουπατσίδης, Ιωαννίδης, Χριστοφιλέας, Πεχλιβανίδης, Κασνέτσης (75' Ζελενίτσας), Δηλαβέρης, Σταύρου, Τσιώλης, Μπουσμπίμπα (46' Βλάχος, 68' Καζβρόπουλος), Μπερνιδάκης

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Κουλούρης, Πίσσας, Μπονατάκης, Αρβανίτης, Σταυροθανασόπουλος , Βεργιώτης