Την εκτός έδρας με 2-0 από την Ερμιονίδα γνώρισε η ομάδα του Θεόφιλου Παχατουρίδη

Έχασε πέναλτι, έχασε και το ματς η Μύκονος

Μία ακόμη ήττα γνώρισε η Α.Ε. Μυκόνου στο εκτός έδρας ματς με την Α.Ε. Ερμιονίδας.  Το συγκρότημα του Θεόφιλου Παχατουρίδη αν και ήθελε από το ματς το θετικό αποτέλεσμα δεν κατάφερε να πάρει κάποιο βαθμό μετά το 2-0 των γηπεδούχων. Τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες και να πατούν με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.

Όσο όμως ο χρόνος περνούσε τόσο οι γηπεδούχοι αποκτούσαν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο. Στο 26’ ο Μπούρου μετά από ατομική ενέργεια βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Διαμαντή. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 1-0 υπέρ τους. Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πίεζαν για το δεύτερο γκολ και οι φιλοξενούμενοι είχαν μία πιο παθητική στάση.

Η ομάδα του Θεόφιλου Παχατουρίδη σε μία κόντρα επίθεση (63’) κατάφεραν να κερδίσουν πέναλτι και να έχουν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν. Ο Σερέπας όμως που εκτέλεσε το πέναλτι δεν κατάφερε να νικήσει τον Πονηρό ο οποίος με έπεσε στην σωστή γωνία και απέκρουσε τη μπάλα.

Στο 81’ οι γηπεδούχοι με τον Τρέσα διπλασίασαν τα τέρματά τους διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

5ος όμιλος (14η αγωνιστική)

ΑΕ Ερμιονίδας – ΑΕ Μυκόνου 2-0

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Αυγερινός Νικόλαος με βοηθούς του κ.κ. Τσούκα Παναγιώτη και Παπαγεωργίου Μάριου του Νομού Αρκαδίας.

Α.Ε. Ερμιονίδας (Σκύβαλος): Πονηρός, Διαμαντόπουλος, Σαμαράς, Βιρβίλης, Τζιέρης, Τούλης, Τριμπόνιας (87' Μερτύρης), Κυπαρίσσης (68' Αντωνόπουλους), Τσόφλιος, Τρέσα, Μπούρους (68' Λαντίκας)

Την αποστολή συμπλήρωσαν οι: Στεργίου, Ιβάνοφ, Στόικος, Μερτύρης, 87' Λαλούσης, Φούρναρος, Χαλουβάς

Α.Ε. Μυκόνου (Παχατουρίδης): Διαμαντής, Αχείμαστος, Κέμπε, Σούλης, Μάρκου (72' Παπαδόπουλος), Παπαϊωάννου, Λεσάι, Καλτσάς (85' Μπαϊρακτάρι), Σερέπας (85' Κατσικαλάκης), Μπρούνο, Παρασκευάς (58' Γκέζος)

Την αποστολή συμπληρώνουν οι: Ντάτσι, Μαρκής,  Λούλα, Αργυρόπουλος, Χύσα

Χαραυγιακός – ΑΣ Σαντορίνης 1-1

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης, Τσαγανού-Μαυρομάτης (Δυτικής Αττικής)

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (Θύμιος Γεωργούλης): Αραμπατζής, Βαλιουτής, Γερόλυμος, Κουκοβίνης, Κούτρας, Κουτσογκίλας, Κοζάκης, Φέκας, Γιαννής (46' Μαλακλατζίου), Κουτσούμπας (96' Αναστασίου), Πλούμης (95' Γιαννόπουλος)

ΑΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ 2020 (Νίκος Παντέλης): Φαρμάκης, Ερρίκος, Κουρέλας, Μπιρμπίλη, Μάγκας, Ιβανίδης (25' λ.τρ. Κρέτσι (75' Μπονέτι), Παπαδόπουλος, Σιμιτζής, Συρεγγέλας (75' Ντρούγκας), Πολύζος, Ζγκούρη.