Ανέβηκε βαθμολογικά ο Νέος Α.Ο. Σύρου, νίκησε τον Ανδριακό με 1-4

• Δευτέρα, 24 Απριλίου, 2023 - 06:10
  • /   Eνημέρωση: 24 Απρ. 2023 - 7:34

Ο Νέος Α.Ο. Σύρου επικράτησε με 1-4 του Ανδριακού για την 11η αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Κ16. Η ομάδα του κ. Ζαχαρίου με τη νίκη της αυτή ανέβηκε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, προσπερνώντας τον Ανδριακό.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι (ο αγώνας έγινε στην Τήνο) μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν μόλις στο τρίτο λεπτό του αγώνα να ανοίξουν το σκορ με τον Ψαρρό. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 22’ με τον Σκανδάλη. Ο Νέος Α.Ο. Σύρου πήρε και πάλι… κεφάλι στο σκορ χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Συκουτρής. Δύο λεπτά αργότερα ο Κουβέλης έκανε το 1-3 για τους Συριανούς. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το συγκρότημα του κ. Ζαχαρίου να έχει προβάδισμα με δύο τέρματα. Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, οι Συριανοί έλεγχαν τον ρυθμό και έφτασαν στην επίτευξη ακόμη ενός τέρματος με τον Συκουτρή, διαμορφώνοντας το τελικό 1-4.

Ανδριακός – Νέος Α.Ο. Σύρου 1-4

Διαιτητής: Δημερας, Βοηθοί: Χουλιάρας-Ψαριανός

Ανδριακός (Χαλάς): Σβουρένος, Καλαδάμης, Βίλα, Ρέγκλης, Τουρχάνι, Δήμα, Σκανδάλης, Ρούτσι, Τσέλα, Αράπι, Περίκου

Κολυδάς, Μπρεσάνι, Πασαλλάρι, Αράπι

Νέος Α.Ο.Σ (Ζαχαρίου): Καπέλλας, Ξανθάκης, Κουβέλης, Μαραγκός, Καπέλλας Μ, Συκουτρής, Ξενικάκης, Ψαρρός, Ογκνιάνοφ, Αρακάς, Γεράκης