Συνάντηση του Α. Αθανασίου με τη διευθύντρια της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων
- Τετάρτη, 7 Φεβρουαρίου, 2024 - 14:24
Συνάντηση με τη Διευθύντρια της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων, κα Ειρήνη Τσαβαλά, πραγματοποίησε σήμερα, Τετάρτη 07 Φεβρουαρίου 2024, ο Δήμαρχος Σύρου – Ερμούπολης κ. Αλέξανδρος Αθανασίου, προκειμένου να συζητηθούν τα τρέχοντα ζητήματα της εκπαιδευτικής κοινότητας και κυρίως τα κτιριακά θέματα των σχολικών μονάδων της Σύρου.
Παράλληλα, διερευνήθηκαν οι δυνατότητες για περαιτέρω συνεργασία των δύο φορέων, στο πλαίσιο των επετειακών δράσεων που προγραμματίζει ο Δήμος Σύρου – Ερμούπολης για τα 200 χρόνια από την ίδρυση της Ερμούπολης το 2026.
Η συνάντηση ολοκληρώθηκε σε πολύ θετικό κλίμα, δίνοντας έμφαση στην υποστήριξη και από τις δύο πλευρές των εκπαιδευτικών, επιμορφωτικών και ερευνητικών δράσεων στο νησί μας.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Στο επίκεντρο θέματα Τοπικής Αυτοδιοίκησης
27 Ιουλ. 2024 - 21:25 - Αυξημένα αντανακλαστικά για τα φωτοβολταϊκά πάρκα στη Σύρο
23 Ιουλ. 2024 - 6:19 - Σύρος: Το υπόμνημα με τις προτάσεις του Αλέξη Αθανασίου προς τον υπουργό Υγείας
18 Ιουλ. 2024 - 17:58 - “Βουνό” τα αναπάντητα προβλήματα στο νησί και διαχείριση
18 Ιουλ. 2024 - 6:20 - Επιτακτική ανάγκη η μεταφορά του αμαξοστασίου
11 Ιουλ. 2024 - 6:19