53 χρόνια δράσης για τον Σύλλογο “Εθελοντική Αιμοδοσία Σύρου”
- Παρασκευή, 14 Ιουνίου, 2024 - 09:29
Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντή Αιμοδότη σήμερα Παρασκευή 14 Ιουνίου και ο Σύλλογος “Εθελοντική Αιμοδοσία Σύρου” εξέδωσε ανακοίνωση στην οποία, μεταξύ άλλων, επισημαίνει ότι η εθελοντική αιμοδοσία αποτελεί μια από τις σπουδαιότερες πράξεις αγάπης και αλληλεγγύης για τον άγνωστο ασθενή συνάνθρωπο μας.
“ Συμπληρώνουμε φέτος 53 χρόνια δράσης και προσφοράς στη Σύρο . Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους 2.000 τουλάχιστον, μη αμειβόμενους εθελοντές αιμοδότες μας, για την άψογη συνεργασία –προσφορά ζωής τους και να παρακινήσουμε τους νέους μας, να ενταχτούν στον Σύλλογο μας. Έτσι θα μπορέσουμε όλοι μαζί να δίνουμε ζωή και ελπίδα σε όσους το χρειάζονται», τονίζεται χαρακτηριστικά στην ανακοίνωση του Συλλόγου.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Σύρος: Νέο πρόγραμμα για rapid tests
19 Ιουλ. 2024 - 9:36 - Ν. Ανδρουλάκης από Σύρο: Χρειάζεται αναγέννηση του ΕΣΥ και ένα ισχυρό κοινωνικό κράτος
13 Ιουλ. 2024 - 18:30 - Σύρος: Το πρόγραμμα των δωρεάν rapid test για την επόμενη εβδομάδα
12 Ιουλ. 2024 - 10:07 - Σύρος: Πρόγραμμα διενέργειας τεστ ταχείας διάγνωσης Covid-19
5 Ιουλ. 2024 - 10:27 - Επιτακτική ανάγκη η στελέχωση του νοσοκομείου
3 Ιουλ. 2024 - 6:19