Προετοιμασία πριν την αγωνιστική περίοδο
- Τετάρτη, 30 Οκτωβρίου, 2019 - 06:14
- / Eνημέρωση: 30 Οκτ. 2019 - 19:00
Πυρετώδεις είναι οι προετοιμασίες των αρμοδίων στη Β΄ Κλειστή Αίθουσα του Αθλητικού Κέντρου του Δήμου Σύρου – Ερμούπολης, ενόψει της έναρξης της νέας αγωνιστικής σεζόν για το βόλεϊ.
Καθ΄ όλη τη διάρκεια των τελευταίων ημερών, προωθήθηκαν με ιδιαίτερη προσοχή οι εργασίες επανατοποθέτησης των τμημάτων του αθλητικού δαπέδου taraflex σε όλη την έκταση του κλειστού γηπέδου, προκειμένου οι αθλητές του βόλεϊ να αγωνίζονται αλλά και να προπονούνται με μεγάλη ασφάλεια.
Πρέπει να σημειωθεί πως από τις κινήσεις των αθλητών και τη συνεχή χρήση του εν λόγω αθλητικού χώρου, η επανατοποθέτηση του ειδικού δαπέδου επιβαλλόταν προκειμένου να αποφευχθούν και σοβαρά ατυχήματα εντός του αγωνιστικού χώρου.
Ο χρόνος πλέον μετρά αντίστροφα για τις ομάδες που θα αγωνιστούν την επόμενη περίοδο, με τον Φοίνικα μάλιστα να αποτελεί την πολυαγαπημένη ομάδα των Συριανών, την οποία οι λάτρεις του βόλεϊ θαυμάζουν, ανταποκρινόμενοι στα ραντεβού των αγώνων.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Κεφαλονιά: Φωτιά στην περιοχή Πάστρα - Ήχησε το 112
15 Αυγ. 2024 - 10:48 - Έξτρα παγκάκια με θέα το λιμάνι της Ερμούπολης
14 Αυγ. 2024 - 6:14 - Στα τυφλά… και χωρίς διαγραμμίσεις
13 Αυγ. 2024 - 6:14 - Κίνδυνος πυρκαγιάς: Δύσκολες οι επόμενες ώρες λόγω ισχυρών ανέμων - Στο κόκκινο και το Ν. Αιγαίο
12 Αυγ. 2024 - 9:50 - Παραμένει χωρίς αποκατάσταση το μικρό γεφυράκι
12 Αυγ. 2024 - 6:14