«Πέρασαν» από την Σύρο οι παίδες του Περιστεριώνα

• Παρασκευή, 8 Νοεμβρίου, 2019 - 06:24
  • /   Eνημέρωση: 8 Νοε. 2019 - 20:00

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα οι παίδες του ΤΑΚ Περιστεριώνα επικράτησαν στη Σύρο με 29-59 του Άρη Σύρου.

Το συγκρότημα του κ. Βιδάλη ήταν καλύτερο κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης κι έφτασε δίκαια στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα. Οι Τηνιακοί μπήκαν καλά στο παιχνίδι και κατάφεραν παρά την αντίσταση του Άρη να κλείσουν την πρώτη περίοδο προηγούμενοι μπροστά με 10-13. Από εκεί και πέρα τα πάντα έγιναν πιο εύκολα για το συγκρότημα του Αντώνη Βιδάλη καθώς οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να τους ακολουθήσουν σε ρυθμό. Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με τους φιλοξενούμενους να έχουν προβάδισμα 12 πόντων (16-28). Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερος μέρος την ομάδα της ομάδα της Τήνου να αυξάνει τη διαφορά όσο περνούσε ο χρόνος. Το τελικό 29-59 έδωσε την τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στον Περιστεριώνα, ο οποίος και φέτος δείχνει μεγάλη δυναμική και πως με αξιώσεις και πάλι θα διεκδικήσει το πρωτάθλημα Κυκλάδων.

Άρης Σύρου – ΤΑΚ Περιστεριώνας 29-59

Διαιτητές: Μαρουδιάς, Παπαναστασίου.

Δεκάλεπτα: 10-13, 16-28 (ημίχρονο), 22-43, 29-59

Άρης Σύρου ΕΑΟ (Λ. Λαζαρίνος): Χρυσαφίδης, Γλύκας, Πλούμπι 10, Νταβελάκης 2, Ανδρεαδάκης, Κοπανιτσάνος 11, Κόντος, Κουτσός, Κολσούζογλου, Κόκκαλης, Στρογγύλης 4, Βαρθαλίτης 2.

ΤΑΚ Περιστεριώνας (Αντ. Βιδάλης): Λούβαρης 2, Χαρικιόπουλος 4, Σακελλαρόπουλος 3 (1), Περπινιάς 6, Παλαμάρης, Πάντζι 20 (1), Χατζίρης 8 (2),  Σπανός, Μαρκουΐζος 9 (1), Φώσκολος, Χάλαρης 7, Νικολόπουλος.