Νίκη των παίδων της Σαντορίνης επί του Πανναξιακού

• Πέμπτη, 12 Δεκεμβρίου, 2019 - 06:22
  • /   Eνημέρωση: 12 Δεκ. 2019 - 20:00

Οι παίδες της Σαντορίνης επικράτησαν του Πανναξιακού μετά από ένα ωραίο παιχνίδι κι από τις δύο ομάδες. Η ομάδα του κ. Πεταλωτή ήταν καλύτερη κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης κι έφτασε δίκαια στη νίκη και την εξασφάλιση του ροζ φύλλου αγώνα. Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Πανναξιακός μπορεί να ήταν πίσω στο σκορ, όμως… παρακολουθούσε διακριτικά την εξέλιξη του αγώνα. Έδειχνε να προσπαθεί, όμως οι γηπεδούχοι είχαν τις… απαντήσεις τους, καθώς έβρισκαν τους διαδρόμου προς την ρακέτα με αποτέλεσμα να βρίσκουν εύκολα καλάθια. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τη διαφορά στο +13 για τους γηπεδούχους. Τα πάντα άλλαξαν στο τρίτο δεκάλεπτο, εκεί όπου οι γηπεδούχοι πάτησαν… γκάζι και τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν. Η διαφορά πήγε στο +22 (48-26) για την Α.Ε. Σαντορίνης και κάπου εκεί η… σεμνή τελετή έλαβε τέλος. Η τέταρτη περίοδο είχε καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα καθώς οι γηπεδούχοι έπαιξαν έξυπνα διατήρησαν τη διαφορά και πήρα μία σπουδαία νίκη.

Α.Ε. Σαντορίνης – Πανναξιακός 70-46

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδημητρόπουλος, Γαβαλάς

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-12, 31-18, 48-26, 70-46

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ (Χαρ. Πεταλωτής): Μαρκοζανές, Γρηγοριάδης 32 (2), Σιγάλας 4, Διαμαντής 4, Φίτρος Φ., Φωκιανός 2, Μαλλολάρη 22 (2), Μουρατίδης 4, Ξαγοράρης 2, Μάινας , Φίτρος Μ., Γκιολαράι.

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ (Αθ. Βλαχος): Δέτσης 2, Τόμπας, Καρούσης , Τσελέντης 10, Μαυρομμάτης 16, Κάρλοβιτς Α. 5, Σαράντος 10, Τσόπελας 2, Χατζηεργάτης, Μητσέας, Κάρλοβιτς Ευαγ. 1.