«Έφοδος» του Υπουργού σε ποστάλια στον Πειραιά
- Παρασκευή, 2 Αυγούστου, 2013 - 06:00
Αιφνιδιαστική επίσκεψη στο λιμάνι του Πειραιά πραγματοποίησε χθες νωρίς το πρωί ο Υπουργός Ναυτιλίας και Αιγαίου, Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης, με στόχο τη διαπίστωση της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών και τήρησης των κανόνων ασφαλείας για τους επιβάτες στα πλοία της ακτοπλοΐας.
Ο Υπουργός επισκέφτηκε αρχικά το πλοίο "Blue Star Δήλος" το οποίο αναχωρούσε στις 7.25 με προορισμό τα νησιά Πάρος, Νάξος, Θήρα και στη συνέχεια το πλοίο "Νήσος Μύκονος" το οποίο απέπλεε στις 8.05 με προορισμό τη Σύρο, Μύκονο, Εύδηλο και Καρλόβασι. Στη συνέχεια επισκέφθηκε τον πρώτο και δεύτερο τερματικό σταθμό κρουαζιέρας, ενώ συνομίλησε και με τους ιδιοκτήτες ταξί που εξυπηρετούν επιβάτες κρουαζιερόπλοιων. Λίγη ώρα αργότερα μετέβη στο πρώτο Λιμενικό τμήμα και κατέληξε στην πλοηγική υπηρεσία του Πειραιά, όπου και συζήτησε αρκετή ώρα με τους εργαζόμενους.
Μετά το πέρας της επίσκεψης ο κ. Βαρβιτσιώτης δήλωσε ότι βασική προτεραιότητα του Υπουργείου είναι η ασφάλεια και η εξυπηρέτηση του πολίτη, ιδίως σε μία εποχή που ξεκινά η αυξημένη κίνηση των επιβατών στην ακτοπλοΐα.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Πάρος: Συνεδρίαση Δημοτικού Συμβουλίου για το νέο Τοπικό Πολεοδομικό Σχέδιο
24 Ιουλ. 2024 - 18:10 - Μ. Καφούρος: "Η επέτειος δίνει την ευκαιρία για έναν γόνιμο πολιτικό απολογισμό αυτού του μισού αιώνα"
24 Ιουλ. 2024 - 17:23 - Φ. Φόρτωμας: "Κρατάμε ως παρακαταθήκη τον σπόρο που φυτεύθηκε με αίμα πριν πενήντα χρόνια"
24 Ιουλ. 2024 - 15:41 - Σύρος: Με πρωτοβουλία της Κ. Μονογυιού η δωρεά απινιδωτή στην Κοινότητα Μάννα
24 Ιουλ. 2024 - 12:44 - ΚΟΒ Θήρας ΚΚΕ: Απαράδεκτη ανακοίνωση της τοπικής κοινότητας για περιορισμό μετακινήσεων λόγω τουριστών
24 Ιουλ. 2024 - 10:23