Παρασκευή βράδυ του Ιούλη. Εν πλώ για Άνδρο... Μελπομένη Παναγοπούλου
Τιμή στον άνθρωπο, που έδωσε πνοή ξανά στις ανασκαφές, ενός εκ των σημαντικότερων αρχαιολογικών χώρων της χώρας, αυτόν του Ακρωτηρίου της Σαντορίνης, απότισε ο Δήμος Θήρας, με την ανακήρυξη του Ευγένιου Kaspersky, ως Επίτιμου Δημότη Θήρας.
Σε μία συγκινητική τελετή, ο Δήμαρχος Θήρας, κ....
Τους προβληματισμούς του για τον «υπερτουρισμό» της Σαντορίνης, εξέφρασε ο Δήμαρχος Θήρας Αν. Ν. Ζώρζος, στην εκδήλωση για τα 50 χρόνια της ανασκαφής στο Ακρωτήρι, που πραγματοποιήθηκε στο Μουσείο της Ακρόπολης.
Η συμπλήρωση των 50 χρόνων της ανασκαφής του Προϊστορικού Οικισμού στο...