Ο James Gist στη Σύρο
- Δευτέρα, 9 Ιουνίου, 2014 - 00:32
Τη Σύρο επέλεξε για να περάσει κάποιες ήρεμες ο πρωταθλητής Ελλάδας με τον Παναθηναϊκό James Gist. Ο αθλητής της ομάδας των πρασίνων μετά και τη διεξαγωγή του πέμπτου τελικού αποφάσισε να αφήσει το κέντρο και να έρθει στην πρωτεύουσα των Κυκλάδων, για να γεμίσει μπαταρίες, αλλά και να χαλαρώσει από την υπερπροσπάθεια που κατέβαλε τόσο ο ίδιος όσο και οι συμπαίκτες του, για να καταφέρουν να πάρουν ακόμη ένα νταμπλ με τον Παναθηναϊκό.
Ο Gist εθεάθη στην παραλία της Ερμούπολης όπου και φωτογραφήθηκε με φιλάθλους του Παναθηναϊκού, αλλά συνάντησε και τον προ ημερών αντίπαλό του Γιώργο Πρίντεζη. Οι δύο αθλητές είχαν την ευκαιρία να τα πουν σε χαλαρούς ρυθμούς και σίγουρα θα μίλησαν και για τα παιχνίδια που έδωσαν μεταξύ τους οι δύο ομάδες.
Να σημειώσουμε εδώ πως ο Παναθηναϊκός αν και είχε χάσει το πλεονέκτημα της έδρας στον τρίτο τελικό - έχασε στο ΟΑΚΑ - στη συνέχεια με δύο σερί νίκες, μία στο ΣΕΦ και μία στο Ολυμπιακό Στάδιο κατέκτησε το ντάμπλ της σεζόν 2013-14.
Όσον αφορά τον Συριανό Γιώργο Πρίντεζη, είναι γνωστό ότι όποτε βρει λίγο ελεύθερο χρόνο, επισκέπτεται το αγαπημένο του νησί που δεν είναι άλλο από τη... Σύρο.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Ο Στέφανος Τσιτσιπάς διέκοψε τη συνεργασία με τον πατέρα του
9 Αυγ. 2024 - 18:56 - Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο Κουρουγκλίεβ ισοπέδωσε τον Λόρενς και... έφυγε για χάλκινο μετάλλιο
9 Αυγ. 2024 - 12:41 - 14η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων - Οι ελληνικές συμμετοχές
9 Αυγ. 2024 - 10:05 - Τεντόγλου: Αρνήθηκε να είναι σημαιοφόρος στην τελετή λήξης των Ολυμπιακών Αγώνων
8 Αυγ. 2024 - 19:00 - Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: 13η ημέρα διεξαγωγής - Οι σημερινές ελληνικές συμμετοχές
8 Αυγ. 2024 - 9:48