Οι διακρίσεις των αθλητών του Πανναξιακού στο πανελλήνιο πρωτάθλημα

Μία ακόμη πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι αθλητές του Πανναξιακού στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών, γυναικών και Κ23 που πραγματοποιήθηκε στον Βόλο.

Οι αθλητές της ομάδες της Νάξου, σύμφωνα με τα αποτελέσματα, γνώρισαν αρκετές διακρίσεις σε πανελλήνιο επίπεδο. Θα πρέπει να σημειώσουμε εδώ πως ο Πέτρος Παπαϊωάννου κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια στα 1.500 μέτρα ανδρών και στην ίδια απόσταση στην Κ23.

Επίσης, ανέβηκε βάθρο και στα 800 μέτρα στην Κ23, κατακτώντας την 3η θέση στην κατηγορία των ανδρών. Από εκεί και πέρα ο Οδεσσέας Κίκας στα πέντε χιλιόμετρα κατέλαβε την 4η θέση στην Κ23, ενώ ήρθε 5ος στην κατηγορία των αδρών. Η Άννα Βοκοτοπούλου στο τριπλού στην Κ23 ολοκλήρωσε τις προσπάθειες της στην 4η θέση, και στην 8η στην κατηγορία των γυναικών.

Τέταρτος στην Κ23 στο τριπλούν και ο Γρηγόριος Κεβορκιάν, ενώ στους άνδρες ολοκλήρωσε την προσπάθειά του στην 10η θέση. Η Ανδριάννα Φέρρα στα 400 μέτρα γυναικών τερμάτισε τέταρτη, ενώ στη δισκοβολία ανδρών την 5η θέση κατέλαβε ο Γεώργιος Τρέμμος.

Αναλυτικά η διοίκηση του Πανναξιακού αναφέρει:

Ειδικότερα, ο πρωταθλητής ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΠΕΤΡΟΣ κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια στα 1.500 μ. Ανδρών και 1.500 μ. Κ23, 1 αργυρό στα 800μ. Κ23 και ένα χάλκινο στα 800 μ. ανδρών.

Επίσης, διακρίθηκαν οι:

1) Κίκας Οδυσσέας: 4ος στα 5.000 μ. Κ23, 5ος στα 5.000 μ. Ανδρών, 6ος στα 1.500μ. Κ23 και 7ος στα 1.500μ. Ανδρών.

2) Βοκοτοπουλου Άννα : 4η στο άλμα τριπλούν Κ23, 8η στο άλμα τριπλούν Γυναικών

3) Κεβορκιάν Γρηγόριος: 4ος στο άλμα τριπλούν Κ23 και 10ος στο άλμα τριπλούν Ανδρών.

4) Φέρρα Ανδριάννα: 4η στα 400 μ. Γυναικών.

5) Τρέμμος Γεώργιος: 5ος στη δισκοβολία Ανδρών

6) Αργυρού Μαρίτα: 8η 400μ. γυναικών

7) Γεράση Ιρις: 8η στα 400μ. εμπόδια γυναικών

8) Σουκούλης Αλέξανδρος: 12ος 5.000μ. ανδρών

Ευχαριστούμε θερμά τους χορηγούς του Πανελληνίου Πρωταθλήματος οι οποίοι με την καταχώρησή τους στο σποτ του συλλόγου στην τηλεόραση. Τα έσοδα από αυτήν εξυπηρετήθηκαν σε μεγάλο βαθμό τα έξοδα των πανελληνίων πρωταθλημάτων στίβου της φετινής αγωνιστικής περιόδου.