Η ομάδα της Σαντορίνης επικράτησε στην… χωράφα με 0-3 του Αγίου Ιερόθεου

Μία Θύελλα για… πρωτάθλημα

• Τετάρτη, 23 Οκτωβρίου, 2019 - 06:10
  • /   Eνημέρωση: 23 Οκτ. 2019 - 20:00

Μία ακόμη μεγάλη νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Θύελλα Καμαρίου, καθώς επικράτησε στην «Χωράφα» με 0-3 του Αγίου Ιερόθεου και παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του 5ου ομίλου.

Η ομάδα του Βαγγέλη Χαντέ ήταν καλύτερο στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, έλεγχε τον ρυθμό και πήρε μία δικαιότατη νίκη εκτός έδρας.

Αρχικά ο τεχνικός της ομάδας της Σαντορίνης παρέδωσε… μαθήματα προπονητικής και σχεδιασμού, αφού παράταξε με τέτοιον τρόπο την ομάδα του μέσα στο γήπεδο, όπου μπλόκαρε τα ατού των γηπεδούχων και ταυτόχρονα έκανε το δικό της παιχνίδι.

Από την άλλη πλευρά ο Άγιος Ιερόθεος αν και προσπάθησε να βρει διαδρόμους, να κάνει το παιχνίδι του, δεν τα κατάφερε καθώς «έπεσε» πάνω σε μία διαβασμένη Θύελλα.

Ο Καραλής στο 30’ άνοιξε το σκορ και τον… δρόμο για τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του. Από εκεί και πέρα όσο ο χρόνος περνούσε τόσο αυξάνονταν το άγχος των γηπεδούχων και η Θύελλα αποκτούσε μέτρα εντός αγωνιστικού χώρου. Ο Ζέλος έδωσε προβάδισμα νίκης στο 70’ διαμορφώνοντας το 0-2 και ο Αργυρίου στο 75’ ολοκλήρωσε τον θρίαμβο για την ομάδα του.

Οι καλύτερες στιγμές και τα γκολ της αναμέτρησης

4΄άουτ πέρασε η μπάλα στο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Ηλιόπουλου.

6’ δύσκολη επέμβαση από τον Ανδριόλα στο σουτ του Κομνηνού μέσα από την μεγάλη περιοχή.

12’ ο Αντωνόπουλος με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε τη μπάλα στο σουτ που επιχείρησε ο Αντωνόπουλος.

13’ άουτ πέρασε η κεφαλιά του Καραλή έπειτα το φάουλ που εκτέλεσε ο Ερρίκος.

20’ ο Αργυρίου έπειτα την σέντρα του Ηλιόπουλου έπιασε το σουτ όμως η μπάλα πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου.

21’ ο Αργυρίου βρέθηκε στην πορεία της μπάλας μετά το φάουλ του Ερρίκου, όμως το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ.

30’ Ο Καραλής με ωραία κοντινή προβολή μετά το πλάγιο του Ερρίκου έστειλα τη μπάλα στα δίχτυα του Αντωνόπουλος και η ομάδα της Θύελλας άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι κάνοντας το 0-1.

32’ χωρίς πρόβλημα ο Αντωνόπουλος στο φάουλ που εκτέλεσε απ’ απευθείας ο Ζέλος.

47’ ο Αργυρίου κρατήθηκε παρατεταμένα από αντίπαλο αμυντικό, όμως ο διαιτητής διέταξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

51’ τεράστια ευκαιρία για την ομάδα των Κυκλάδων, καθώς ο Αργυρίου έδωσε δίπλα του στον Καραλή, όμως το σουτ του δεύτερου σταμάτησε στο δοκάρι του Αντωνόπουλου.

54’ ο Ηλιόπουλος χάρη στην επιμονή του έκλεψε τη μπάλα από τον Αποστόλου, έφυγε στην κόντρα όμως το σουτ που επιχείρησε δεν ήταν όπως θα ήθελε με αποτέλεσμα ο Αντωνόπουλος να διώξει τη μπάλα σε κόρνερ.

61’ άουτ πέρασε το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή του Τσαρκάνι.

66’ νέο σουτ από τον Βουτισώτη αυτή τη φορά, όμως και πάλι η μπάλα πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου.

70’ ο Ζέλος μετά την ατομική ενέρηγεια κι ασίστ του Σιμιτσή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αντωνόπουλου κάνοντας το 0-2 για τη Θύελλα Καμαρίου.

75’ ο Αργυρίου μετά την πολύ ωραία πάσα του Παπαζαχαρία διαμόρφωσε το τελικό 0-3 ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο της ομάδας της Σαντορίνης.

83’ ο Ανδριόλας με υπερένταση έδιωξε σε κόρνερ στην δύσκολη κεφαλιά του Μακρίδη από πλεονεκτική θέση.

84’ σε νέο κόρνερ έδιωξε ο Ανδριόλας την κεφαλιά του Αποστόλου.

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος) Αντωνόπουλος, Μεταλλινός, Τσατσαρής, Συμάκος (46' Κράσι), Μανδαμαδιώτης (46' Βουτσιώτης), Αποστόλου, Μουκίδης (60' Μακρίδης), Ντάφλας, Κομνηνός, Νομικός, Τσαρκάνι (75' Τσαγιάννης).

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΑΡΙΟΥ (Βαγγέλης Χαντές) Ανδριόλας, Ερρίκος (40' λ.τρ. Σπανός), Μπουσάι (68' λ.τρ. Παπαγγελής), Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Τουγουντζόγλου, Ζέλο, Καραλής (59' Φύτρος), Ηλιόπουλος (63' Ντινιωτάκης), Αργυρίου, Σιμιτσής.