Η ομάδα του Νίκου Παντέλη επικράτησε με 2-0 του Άρη Σκάλα

Πλησιάζει τις πρώτες θέσεις η Α.Ε. Σαντορίνης

Μία εύκολη νίκη σημείωσε η Α.Ε. Σαντορίνης, η οποία επικράτησε με 2-0 του Άρη Σκάλα. Οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Παντέλη ήταν καλύτεροι σε καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους. Οι Κυκλαδίτες παραμένουν αήττητοι μετά και το πέρας της 4ης αγωνιστικής καθώς μετρούν δύο νίκες και μία ισοπαλία στα ματς που έχουν παίξει. Τώρα όσον αφορά στο αγωνιστικό σκέλος της αναμέτρησης, ο ΑΣ Σαντορίνης μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και απείλησε για πρώτη φορά στο 4' όταν το φάουλ του Κέρι πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου.

Λίγο αργότερα ο Κέρι εκτέλεσε νέο φάουλ με τη μπάλα να περνά στο δεύτερο δοκάρι όπου κινήθηκε ο Μάγκας αλλά δεν πρόλαβε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Η πίεση των Σαντορινιών καρποφόρησε στο 16', όταν μετά από εξαιρετικό συνδυασμό και γύρισμα του Ερρίκου η μπάλα έφτασε στον Ντρούγκα, ο οποίος με προβολή μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ, με το 1-0 να είναι και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 57' η Σαντορίνη κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του  Κέρι από τον Ζορμπά, ο οποίος ανέλαβε και την εκτέλεσή του, όμως ο Παπαδόπουλος έπεσε στην αριστερή του γωνία και αποσόβησε το γκολ.

Ότι δεν κατάφερε στη φάση αυτή ο επιθετικός της Σαντορίνης, το κατάφερε λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 63'. Ο Κουρέλλας έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Ερρίκος την κατάλληλη στιγμή πάτησε τη μπάλα στον Κέρι, ο οποίος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Παπαδόπουλο και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Διαιτητής: Χατζηγιάννης | Βοηθοί: Σοφιάς και Κυριακόπουλος

Συνθέσεις:

ΑΣ Σαντορίνης 2020 (Παντέλης): Ντούνης, Ευαγγελιδάκης, Παντίδος, Μάγκας, Κουρέλλας, Σιμιτσής (91' Καρπαθάκης), Πολύζος, Ντρούγκας (70' Ιβανίδης), Ερρίκος (86΄ Zisi), Κέρι (86' Κρυεμάδι), Ζγκούρη (90' Συρεγγέλας).

Άρης Σκάλας (Μπένος): Παπαδόπουλος, Μπινιώρης, Σερμετζάκης, Ζορμπάς(65' Χρήστου), Κρέτσης, Μανωλάκος, Καρμοίρης (46' Μπρατίτσας), Warden, Σαμπατάκος, Παπαδόπουλος (61' Κανελλάκης), Μιχελάκος