Σεφτέ στις νίκες έκανε ο Α.Ο. Ίου
- Τρίτη, 18 Ιανουαρίου, 2022 - 06:27
Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας Κυκλάδων σημείωσε ο Α.Σ. Ίου, καθώς επικράτησε, στο ντέρμπι των ουραγών, του Πανθηραϊκού με 2-0. Τα γκολ που έκριναν την αναμέτρηση σημειώθηκαν στο 45’ και στο 50’. Αρχικά ο Κώνστα άνοιξε το σκορ και το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από τον Γκικάκη. Από την πλευρά της η ομάδα του Πανθηραϊκού προσπάθησε αρχικά να μειώσει το σκορ ώστε να μπει και πάλι στο παιχνίδι, όμως η καλή αμυντική λειτουργία της Ίου δεν την έδωσε την ευκαιρία αυτή.
Α.Σ. Ίου (Μπαλαγιάννης): Βολικάκης, Νομικός Μ., Πισκάσι, Καρράς, Γκικάκης (80' Κωστόπουλος), Δράκος (73΄Μονογυιός Ν.), Μπάτσαλης (80΄Μουζαλάκος), Δαμβακάρης (46΄Μονογυιός Δ.), Κώνστας, Λούκας, Μωραΐτης (66΄Βαγιάκης).
Πανθηραϊκός (Ιωσηφίδης): Σιγάλας, Καρράς, Κοτσάκι (64΄Ζαρογιαννόπουλος), Παπαδόπουλος (56΄Παπαβασιλείου), Σέχου, Φέγγης, Λαμάι, Βεζύρης (35΄Διονυσόπουλος), Ξαγοράρης, Δαμίγος, Μαλουσι.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Και τυπικά πρωταθλητής για την Κ16 ο Α.Ο. Πάρου
11 Ιουλ. 2024 - 6:20 - Ο Πανθηραϊκός για την ένταση στον ημιτελικό
17 Ιουν. 2024 - 6:23 - Με εντυπωσιακό τρόπο πέρασε η Κ18 της Μυκόνου από τη Σαντορίνη
22 Μαΐου. 2024 - 6:20 - Διεύρυνε το αήττητο σερί της η Θύελλα Καμαρίου
12 Δεκ. 2023 - 6:01 - Νικητής του τοπικού ντέρμπι ο Πανθηραϊκός
21 Νοε. 2023 - 6:20