Εκτός έδρας νίκη για την Σαντορίνη, επικράτησε με 1-3 της Ένωσης Ερμιονίδας

Με το διπλό στις αποσκευές της επιστρέφει στην βάση της η ομάδα της Σαντορίνης, μετά την εκτός έδρας επικράτηση με 1-3 επί της Ένωσης Ερμιονίδας. Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε το πρωί της Τετάρτης και ήταν στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής, του 5ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενοι, που σε όλο τον δεύτερο γύρο είναι εξαιρετικοί και κάνουν πορεία πρωταθλητισμού, ήταν καλύτεροι κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης κι έφτασαν δίκαια στη νίκη. Το παιχνίδι ουσιαστικά είχε κριθεί από το πρώτο κιόλας ημίχρονο όταν η Σαντορίνη προηγήθηκε στο σκορ με 0-2. Συγκεκριμένα στο 20΄ ο Μπονέτι άνοιξε στο σκορ για λογαριασμό των φιλοξενούμενων, ενώ ο Συρέγγας στο 27΄ έκανε το 0-2. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρος και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με την ομάδα της Σαντορίνης να προηγείται με 0-2. Στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε, αφού οι φιλοξενούμενοι έλεγχαν την ροή του αγώνα και έβγαιναν συχνά στην επίθεση με πολλές αξιώσεις. Στο 65΄ ο Ζγκούρη αξιοποίησε μία από τις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν από πλευράς Σαντορίνης και έστειλε για τρίτη φορά τη μπάλα στα δίχτυα του Τζιέρη (0-3). Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 1-3 στο 75΄ με τον Κυπαρίσση.

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ: Τζιέρης, Διαμαντόπουλος, Σαμαράς, Βιρβιλής, Κιοσές, Τριμπόνιας, Τούλης (77' Λαλούσης), Τρέσα, Μπουρούς, Λαντίκας (64' Αντωνόπουλος), Κυπαρίσσης.

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ: Ντούνης, Μηλιώτης (77' Ευαγγελιδάκης), Μπιρμπίλι, Παπαδόπουλος (90' Μουστάκης), Μάγκας, Σιμιτσής, Συρεγγέλας (90' Φέκκας), Μπονετί (62' Περέιρα), Ζγκούρι, Ντρούγκας, Κρέτση.