Παμμηλιακός και Ελλάς Σύρου μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις μετά το 2-2 της Μήλου

Συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα της βαθμολογίας η Ελλάς Σύρου

Παμμηλιακός και Ελλάς Σύρου μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις μετά από ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι. Ο αγώνας έγινε σε ένα αρκετά βαρύ γήπεδο, καθώς σε αρκετά σημεία του ήταν γεμάτο με νερό. Οι προσπάθειες των ανθρώπων του Παμμηλιακού να απομακρύνουν το νερό απέβησαν άκαρπες.

Τώρα, όσον αφορά στο αγωνιστικό σκέλος της αναμέτρησης, το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό με τις δύο ομάδες να δημιουργούν τις δικές τους καλές ευκαιρίες. Η Ελλάς Σύρου βέβαια, σύμφωνα και με την έκβαση του αγώνα, θα πρέπει να θεωρεί τον εαυτό της άτυχο κι αυτό γιατί είχε τις περισσότερες ευκαιρίες και έφτασε μία ανάσα από τη νίκη. Από την άλλη πλευρά, ο Παμμηλιακός αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ δεν το παράτησε, κυνήγησε την ισοφάριση και κατάφερε να την εξασφαλίσει στο 94’ με την κεφαλιά του Ντιούφ.

Η Ελλάς Σύρου με τον βαθμό που πήρε στη Μήλο παρέμεινε μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας σε τρεις αναμετρήσεις επτά βαθμούς. Τώρα, το ερχόμενο Σάββατο η ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου θα φιλοξενήσει την Α.Ε. Πάρου στο γήπεδο της Ερμούπολης.

Οι καλύτερες στιγμές και τα γκολ της αναμέτρησης

2’ μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Τάσο ο οποίος δεν κατάφερε να νικήσει τον Παπαδόπουλο.

3’ ο Παυλόπουλος με προβολή νίκησε τον Τσιούκρα και άνοιξε το σκορ για την Ελλάς Σύρου 0-1.

16’ Ευκαιρία με την κεφαλιά του Οικονομόπουλου έπειτα το φάουλ που εκτέλεσε ο Μανουδάκης. Ο Ντιούφ πριν περάσει η μπάλα τη γραμμή του Τσιούκρα, την έδιωξε μακριά.

22’ σουτ του Μανουδάκη απέκρουσε εύκολα ο Τσιούκρας.

27’ σουτ του Παυλόπουλου έπειτα από την κάθετη πάσα του Περιάλη, ο γκολκίπερ του Παμμηλιακού απέκρουσε χωρίς πρόβλημα.

33’ ο Μπακατσέλος μετά από ατομική ενέργεια, μπήκε στη μεγάλη περιοχή και με σουτ ανάγκασε τον Τσιούκρα να διώξει με τις γροθιές.

46’ σουτ του Σάντα από το ύψος της μεγάλης περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι του Παπαδόπουλου.

49’ άουτ το σουτ του Παυλόπουλου μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

51’ πτώση του Μπακατσέλου μέσα στην περιοχή, όμως ο «άρχοντας» του αγώνα διέταξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

53’ τεράστια ευκαιρία με τον Τάσο, έπειτα από την κάθετη πάσα του Σάντα.

61’ εντυπωσιακή επέμβαση του Τσιούκρα στο σουτ του Ογκντάνοφ.

62’ ο διαιτητής είδε σωστά το χέρι του Τσιτιγωτάκη μέσα στην περιοχή και αμέσως έδειξε την παράβαση.

63’ ο Παυλόπουλος νίκησε τον Τσιούκρα από τα...έντεκα βήματα και έκανε το 1-2 για την Ελλάς Σύρου.

69’ άουτ πέρασε το σουτ του Παυλόπουλου από πλεονεκτική θέση.

78’ σουτ του Περιάλη από τα αριστερά της περιοχής, ο Τσιούκρας με γροθιές έδιωξε τη μπάλα.

84’ τεράστια ευκαιρία για την Ελλάς Σύρου καθώς Παυλόπουλος και Ογκντάνοφ δεν κατάφεραν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα του Παμμηλιακού.

94’ ο Ντιούφ με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Παπαδόπουλου και έφερε το παιχνίδι στα ίσα, χαρίζοντας στον Παμμηλιακό τον βαθμό της ισοπαλίας.

Παμμηλιακός – Ελλάς Σύρου 2-2

Παμμηλιακός (Παύλος Δαούτης): Τσιούκρας, Μαραγκόπουλος, Μαυρογιάννης Π., Ντιούφ, Κυρίτσης, Τσιριγωτάκης, Παππάς, Σιντιμπέ, Τάσο, Παπαδημητρίου (72’ Μαυρογιάννης Α.), Σάντο.

Ελλάς Σύρου (Κώστας Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος, Σταμούλης, Παράβαλος (80’ Ρηγούτσος), Οικονομόπουλος, Κολιάκος, Έντσεφ, Ογκντάνοφ, Μανουδάκης, Παυλόπουλος (86’ Χατζηδιαμαντής), Περιάλης (90’ Μαϊπάς), Μπακατσέλος.