Την πίτα της έκοψε η οικογένεια του Πανθηραϊκού
- Τετάρτη, 8 Φεβρουαρίου, 2023 - 06:22
- / Eνημέρωση: 8 Φεβ. 2023 - 18:00
Σε ζεστό και οικογενειακό κλίμα πραγματοποιήθηκε η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Πανθηραϊκού Α.Ο. Η εκδήλωση διεξήχθη στο γήπεδο του Πανθηραϊκού, που αποτελεί και το «σπίτι» του Συλλόγου, παρουσία όλων των αγωνιστικών τμημάτων της ομάδας.
Ο εφημέριος της Μεσαριάς, π. Ευάγγελος Φουστέρης ήταν αυτός που ευλόγησε τη βασιλόπιτα και εξέφρασε τις ευχές του προς τους ποδοσφαιριστές, το τεχνικό επιτελείο και τη διοίκηση της ομάδας.
Στη συνέχεια, το λόγο πήρε ο πρόεδρος του Πανθηραϊκού Μπάμπης Καμπουράκης, ο οποίος εκτός από ευχές, μετέφερε προς τους ποδοσφαιριστές και το τεχνικό επιτελείο την ικανοποίηση της διοίκησης για την μεγάλη προσπάθεια που έχουν καταβάλει.
Ακολούθησε η προσφορά συμβολικών δώρων προς τους προπονητές της ομάδας κ. Κρεμμύδα Δημήτρη και κ. Τσοβάρα Βαγγέλη, οι οποίοι επίσης ευχήθηκαν στους αθλητές, εστιάζοντας στις αξίες που πρέπει να υιοθετήσουν στη ζωή τους.
Επίσης, ακολούθησε η βράβευση του κ. Μενδρινού Ποθητού, για την πολύτιμη και διαχρονική προσφορά του προς τον Πανθηραϊκό, από την ημέρα της ίδρυσης του Σωματείου μέχρι και σήμερα, με τη διοίκηση να προσφέρει στον κ. Μενδρινό μια φανέλα της ομάδας.
Τέλος, στην εκδήλωση παρευρέθηκε σύσσωμο το Δ.Σ., αλλά και οι προπονητές του Αθλητικού Κέντρου Playland, Δημήτρης Λόντος και Άκης Ιωσηφίδης.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Και τυπικά πρωταθλητής για την Κ16 ο Α.Ο. Πάρου
11 Ιουλ. 2024 - 6:20 - Ο Πανθηραϊκός για την ένταση στον ημιτελικό
17 Ιουν. 2024 - 6:23 - Με εντυπωσιακό τρόπο πέρασε η Κ18 της Μυκόνου από τη Σαντορίνη
22 Μαΐου. 2024 - 6:20 - Διεύρυνε το αήττητο σερί της η Θύελλα Καμαρίου
12 Δεκ. 2023 - 6:01 - Νικητής του τοπικού ντέρμπι ο Πανθηραϊκός
21 Νοε. 2023 - 6:20