Εύκολο απόγευμα για Ελλάς Σύρου

Ένα εύκολο απόγευμα είχε η Ελλάς Σύρου απέναντι στον Παμμηλιακο, καθώς το συγκρότημα του κ. Παπαδόπουλου επικράτησε με 7-0.

Ο Παυλόπουλος άνοιξε τον χορό των τερμάτων μόλις στο 3’, ενώ οι φιλοξενούμενοι για δέκα περίπου λεπτά έπαιξαν με παίκτη λιγότερο. Ο Καμπανάρος ένιωσε μία ενόχληση στο αριστερό του πόδι και η κ. Χυτήρη συνέβαλε τα μέγιστα ώστε ο παίκτης της ομάδας της Μήλου να επιστρέψει στο παιχνίδι.

Ο φορ της ομάδας της Σύρου με πλασέ στο 12’ έκανε το 2-0 και ο Μανουδάκης στο 25’ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 3-0.

Ο Περιάλης μετά από ατομική ενέργεια έκανε το 4-0 στο 29’ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ογκνιάνοφ διαμόρφωσε το 5-0.

Ο Νομικός στο 35’ έκανε τοι 6-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο με τους Συριανούς να έχουν την ίδια διάθεση για… γκολ.

Ο Περιάλης στο 48' διαμόρφωσε το τελικό 7-0.