Εύκολα ο Μαρπησσαϊκός τον ΑΠΣ Κύθνου

• Τετάρτη, 18 Οκτωβρίου, 2023 - 06:20
  • /   Eνημέρωση: 18 Οκτ. 2023 - 18:00

Σε μία σχετικά εύκολη νίκη έφτασε η Κ14 του Μαρπησσαϊκού, η οποία επικράτησε με 5-0 του ΑΠΣ Κύθνου. Η ομάδα του κ. Φραντζή ήταν καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και έφτασε δίκαια στην εξασφάλιση των τριών βαθμών. Το σκορ άνοιξε το 25’ ο Γιούπε και το 1-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι στην επανάληψη μπήκαν ορεξάτοι και με επίθεση διαρκείας σημείωσαν ακόμη τέσσερα τέρματα. Ο Αντιπαριώτης έκανε το 2-0 και ο Γιουπέ το 3-0. Κούκος (57’) και Τριβυζάς (65’) διαμόρφωσαν το τελικό 5-0 για τους γηπεδούχους.

Μαρπησσαϊκός – ΑΠΣ Κύθνου 5-0

Διαιτητές: Ζαράνης, Σαργολόγος, Μαυραγάνης

Μαρπησσαϊκός (Ε. Φραντζής): Σπανογιάννης, Σγαρδέλης, Τριβυζάς, Νταϊλάνι, Ε. Τσέπα, Λ. Τσέπα, Κ. Φραντζής, Αντιπαριώτης, Κουλλάου (54’ Δ. Φραντζής), Γιούπε, Κούκο.

ΑΠΣ Κύθνου (Δ. Λυριντζής): Λεβαντής, Γαρδεράκη, Κονιδάρης, Γ. Μπέλλης (41’ Λαρεντζάκη), Βασάλος (48’ Μιτέλλης), Περγιόνι (48’ Κλάρας), Σ. Μπέλλης, Γκούμας (48’ Γιαννητσάνης), Ράμα, Μπακογιάννης (41’ Κότσιου), Τσάπα.