Ο Αίαντας Σύρου επικράτησε με 5-3 του Α.Ο. Πάρου, για την Κ18

Νίκη τίτλου στην Πάρο

• Τρίτη, 14 Μαΐου, 2024 - 06:12

Μεγάλη νίκη που τον φέρνει ακόμη πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος Κυκλάδων πήρε ο Αίαντας Σύρου στην Πάρο. Η ομάδα του Παναγιώτη Ραμπαβίλα επικράτησε 5-3 εκτός έδρας του Α.Ο. Πάρου και παραμένει στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος, έχοντας μάλιστα και παιχνίδι λιγότερο.

Στο 6ο λεπτό ο Βλαχάκης έδωσε προβάδισμα στον Αίαντα Σύρου, ενώ έξι λεπτά αργότερα (12΄) ο Βιάλντο Γκοτζάι έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα της Σύρου. Στο 17ο λεπτό ο Αλιφιέρης σημείωσε γκολ για τους γηπεδούχους, με τον Α.Ο Πάρου να μειώνει σε 2-1.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Μαραγκουδάκης ισοφάρισε 2-2 (56΄) για την παριανή ομάδα, ένα γκολ που δεν το χάρηκαν πολύ οι γηπεδούχοι , καθώς ο Αίαντας ένα λεπτό αργότερα σημείωσε και τρίτο τέρμα με τον Νομικό.

Στο 74΄ οι Παριανοί ισοφάρισαν ξανά με τον Μουρλά σε 3-3. Το τελευταίο δεκάλεπτο ανήκε στον Αίαντα Σύρου που σκόραρε δυο τέρματα (83΄ και 85΄) με τους Καμπάνη και Βλαχάκη, παίρνοντας μια πολύ μεγάλη νίκη.

Διαιτητής: Ζαράνης, βοηθοί: Ρούσσος-Δεγαϊτας

Α.Ο Πάρου: Πετρόπουλος, Μπέκια, Κρίσπης, Βοσινάκης, Σταυρόπουλος, Πούλιος, Δαφερέρας, Κοντός, Μελανίτης, Μπεισα, Αλιφιέρης, Μουρλας, Νικολάου, Μαραγκουδάκης, Σαρρής, Πούλιος, Gega, Ζέλα

Αίαντας Σύρου: Ζάννες, Ψαρρός, Γιατσίδης, Αρώνης, Καπέλλας, Ραφιός, Νομικός, Μιχάλοβιτς, Γκοτζάι, Καλλίγερος, Βλαχάκης, Καμπάνης, Σελαμάι, Στεφάνου

Νίκη για τον ΑΟ Πάρου κόντρα στη Θύελλα Καμαρίου

Αξίζει, επίσης, να αναφερθεί πως  ο ΑΟ Πάρου επικράτησε 1-0 της Θύελλας Καμαρίου, για την εξ αναβολής 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ18.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα σημείωσε ο Πούλιος στο 82' για τους Παριανούς.

ΑΟ Πάρου: Πετρόπουλος, Μαραγκουδάκης, Κρίσπης (48' Μπέκια), Βοσινάκης, Μπέτσα (48' Αλιφιέρης), Πούλιος, Δαφερέρας, Ζέλα, Μούρλας (62' Νικολάου), Γκέκα (62' Σταυρόπουλος), Μελανίτης (48' Κοντός), Πούλιος Α.

Θύελλα Καμαρίου: Κούκα, Εσκιόγλου (41' Καφούρος), Λένα, Μπάχνα, Κοϊδελάι (73' Τσαλμόρι), Ράνα (62' Φύτρος Α.), Λιγνός, Φύτρος Χ. (73' Σελμάνι), Κοϊδελάι Λ., Φύτρος Σ., Κάνι