Ο Φοίνικας παίζει κόντρα στην Topvolley Callant ANTWERP

Η “μάχη” του Βελγίου

• Τετάρτη, 4 Νοεμβρίου, 2015 - 21:23
  • /   Eνημέρωση: 4 Νοε. 2015 - 23:35

Ξεκινά σε λίγα λεπτά η ευρωπαϊκή αναμέτρηση του Φοίνικα Σύρου με την Βελγική Topvolley Callant ANTWERP.

Οι δύο ομάδες εξακολουθούν να είναι ισόπαλος λίγο πριν την ολοκλήρωση του σετ 20-20.

Η ομάδα της Σύρου θα παλέψει για ένα θετικό αποτέλεσμα και η Κοινή Γνώμη θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό το σκορ της αναμέτρησης.

4ο σετ

Ολοκληρώθηκε το ματς καθώς η ομάδα του Βελγίου επικράτησε στο τέταρτο σετ με 25-15 και έκανε το 3-1 σετ (26:28 / 25:15 / 25:18 / 25:15)

23-13 η  Σέλντε Πρεκούρα Αντβέρπ

19-12 μπροστά οι Βέλγοι

Καθόλου καλά δεν πάει και στο τέταρτο σετ ο Φοίνικας αφού είναι πίσω στο σκορ με 14-7

Η Topvolley Callant ισοφάρισε σε 1-1 καθώς το δεύτερο σετ ολοκληρώθηκε με 25-15

Η ομάδα του Βελγίου οδεύει προς την ισοφάριση, είναι μπροστά στο σκορ με οκτώ πόντους διαφορά 21-13

Η “ψαλίδα” της διαφοράς ανοίγει και πάλι για τους γηπεδούχους αφού ξέφυγαν με επτά πόντους 17-10.

Στο -4 η διαφορά για τον Φοίνικα όπου έχει καλύψει ένα μεγάλος μέρος της 14-10

Ο Φοίνικας προσπαθεί να μπει ξανά στο παιχνίδι, αφού είναι αρκετά πίσω στο σκορ 13-8

Στο +8 για τους γηπεδούχους έχει φτάσει η διαφορά αφού το σκορ είναι 11-3

Το “Πειρατικό” δεν έχει μπει καλά στο δεύτερο σετ καθώς είναι πίσω με έξι πόντους στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ (8-2)

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και είναι μπροστά στο σκορ με 3-1

1ο σετ

Ο Φοίνικας πήρε το πρώτο σετ με 26-28

Σε έξτρα πόντους θα κριθεί το πρώτο σετ, αφού οι δύο ομάδες είναι ισόπαλες 24-24.

Το παιχνίδι παίζεται πλέον στον πόντο, αφού και οι δύο ομάδες είναι κοντά στο σκορ και αυτή τη στιγμή είναι σε απόλυτη ισορροπία 17-17.

Ο κ. Νίκολιτς κάλεσε τάιμ άουτ.

Στο πόντο μείωσαν οι γηπεδούχοι αφού το σκορ έγινε 13-14

Η διαφορά έχει φτάσει στους τέσσερις και είναι υπέρ της ομάδας του Φοίνικα, καθώς οι Συριανοί προηγούνται με 7-11

Το “Πειρατικό” έχει μπει καλά στο παιχνίδι βρίσκεται με τρεις πόντους μπροστά στο πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ (5-8)

Με τρεις πόντους μπροστά οι Συριανοί 3-6

Ξεκίνησε το ματς και ο ο Φοίνικας βρίσκεται με έναν πόντο μπροστά (1-2)