Βελτίωση αλλά όχι τελειοποίηση
- Δευτέρα, 29 Μαΐου, 2017 - 06:13
Σε καλύτερη, αλλά σε καμία περίπτωση ακόμη ιδανική κατάσταση, βρίσκεται ο χώρος του κεντρικού αμαξοστασίου του Δήμου, επί της οδού Ηρώων Πολυτεχνείου.
Έχει περάσει αρκετό διάστημα, από τότε που η εικόνα του κεντρικού αμαξοστασίου του Δήμου, ήταν επιεικώς απαράδεκτη, καθώς είχαν δημιουργηθεί εντός των χώρων μίνι-χωματερές, με στοίβες από εξαρτήματα μηχανών, σιδερένια αντικείμενα και άλλα απορρίμματα, με κίνδυνο ακόμη για τη δημόσια υγεία.
Παρ’ όλο που έχει υπάρξει σημαντικότατη βελτίωση, σε ό,τι αφορά στην διατήρηση μίας ευπρεπούς εικόνας στον εσωτερικό χώρο, ακόμη παρατηρούνται σε σαφώς μικρότερο βαθμό, σημεία με απορρίμματα, ή εγκαταλελειμμένα εξαρτήματα.
Επιπλέον και στο επίπεδο καθαυτής της υποδομής, παρατηρούνται σημαντικές φθορές, αλλά και αλλοιώσεις, είτε λόγω της συνεχούς διέλευσης των βαρέων οχημάτων, είτε λόγω εξωτερικών παραγόντων.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Εντατικοί καθαρισμοί
9 Φεβ. 2017 - 6:15 - Λιμεναρχείο Σύρου: Λήψη αυξημένων μέτρων λόγω δελτίου πρόγνωσης καιρού
10 Αυγ. 2024 - 18:24 - Δεκαπενταύγουστος: Tα ήθη και τα έθιμα που αναβιώνουν σε όλη την Ελλάδα για την Παναγία
10 Αυγ. 2024 - 17:17 - Οδικός τουρισμός: Ποιοι προορισμοί ευνοούνται και ποιοι μιλούν για πτώση τη φετινή σεζόν
10 Αυγ. 2024 - 16:17 - Amber Alert: Αγνοούνται δύο παιδιά 6 και 8 ετών από τη Ρόδο που τα άρπαξε η μητέρα τους
10 Αυγ. 2024 - 15:46