Ο Σεβασμιώτατος κ. Δωρόθεος Β' στην επιχειρηματική "αγκαλιά" της Ερμούπολης
- Τρίτη, 29 Δεκεμβρίου, 2015 - 12:17
Την καθιερωμένη επίσκεψή του στο στολισμένο κέντρο της Ερμούπολης πραγματοποίησε σήμερα το πρωί ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης κ. Δωρόθεος Β’, ευχόμενος σε επιχειρηματίες και περαστικούς «καλή και ευλογημένη χρονιά».
Με χαμόγελο, αλλά και πατρική στοργή ο Μητροπολίτης Σύρου μοίρασε εικονάκια του Αγίου Βασιλείου με την ευχή «το έτος 2016 να είναι για όλους μας έτος επαγρύπνησης στην προσπάθεια αποδόμησης θεσμών και ηθικών αξιών και απαξίωσης της ανθρώπινης προσωπικότητας, στο πρόσωπο των πνιγμένων, σκοτωμένων και πεινασμένων παιδιών, έτος δημιουργίας και ανάπτυξης για τα νησιά μας, έτος αισιοδοξίας και δύναμης, που η συμμετοχή στη λατρευτική ζωή της Εκκλησίας προσφέρει και εμπνέει»!
Παράλληλα, ευχήθηκε η αγορά της Σύρου να συνεχίσει να αποτελεί πρότυπο αγοράς ακόμα και για τα μεγάλα αστικά κέντρα, καθώς ξεχωρίζει για την ποικιλία της, αλλά και για την ευγένεια των επιχειρηματιών που δίνουν τον δικό τους καθημερινό αγώνα στις δύσκολες οικονομικές συγκυρίες.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Ι.Μ. Σύρου: Διευκρινίσεις για ατυχή ανάμειξη του ονόματος του Δωροθεου Β
31 Δεκ. 2022 - 11:29 - Επισκέψεις του Σεβασμιωτάτου κ. Δωροθέου Β΄ σε σχολεία της Σύρου
25 Μαΐου. 2022 - 6:22 - "Εκλεκτός και πολύτιμος συνεργάτης της Ι. Μητρόπολης Σύρου"
16 Νοε. 2021 - 15:01 - Ο εορτασμός του Αγίου Δημητρίου στη Σύρο
27 Οκτ. 2021 - 6:12 - Ο Σεβ. Μητροπολίτης Δωρόθεος Β’ στη Σαντορίνη
1 Οκτ. 2021 - 6:13