Ψάξε, ψάξε, δεν θα τους βρεις
- Πέμπτη, 24 Οκτωβρίου, 2013 - 06:10
Περιμετρικά της Πλατείας Μιαούλη είναι υποχρεωμένοι να κινούνται οι πολίτες που αναζητούν κάδο απορριμμάτων στο κέντρο της πόλης, διαφορετικά θα πρέπει να κρατούν τα σκουπιδάκια τους μέχρι να επιστρέψουν στην οικία τους.
Η έλλειψη κάδων τόσο στην αγορά, όσο και στον πεζόδρομο έχει προβληματίσει τόσο τους καταναλωτές, οι οποίοι παραπονιούνται, όσο και τους επιχειρηματίες που πολύ συχνά βρίσκουν “δωράκια” στις πόρτες και τις βιτρίνες τους.
Κοντολογίς, εύκολα θα κατέληγε κανείς στο εξής ερώτημα: “από τη στιγμή που καυχιόμαστε για την πρωτιά του δήμου στην ανακύκλωση, για ποιο λόγο συντηρούμε αυτή την κατάσταση και δυσκολεύουμε τη ζωή μας”;
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Αποκαταστάθηκε το ξύλινο δάπεδο στο Νησάκι
30 Ιουλ. 2024 - 6:14 - Στη μανία της καταστροφής και το Τελωνείο Σύρου
29 Ιουλ. 2024 - 6:14 - «Λαβράκια» φοροδιαφυγής: 1.100 φυσικά πρόσωπα έχουν εισοδήματα που δεν δικαιολογούν το ύψος των καταθέσεων
28 Ιουλ. 2024 - 19:20 - Ολυμπιακοί Αγώνες: Οι διοργανωτές ζήτησαν συγγνώμη για την παρωδία του Μυστικού Δείπνου
28 Ιουλ. 2024 - 18:26 - Συναγερμός για φαινόμενα λειψυδρίας σε περιοχές της Ελλάδας
28 Ιουλ. 2024 - 16:38