5η συνάντηση της Σχολής Γονέων Τήνου
- Παρασκευή, 7 Μαρτίου, 2014 - 06:10
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σύρου – Τήνου κ. Δωρόθεος Β' προσκαλεί τα νέα ζευγάρια, τους γονείς νηπίων και εφήβων, στην 5η κατά σειρά συνάντηση της Σχολής Γονέων στο νησί της Τήνου, το Σάββατο, 8 Μαρτίου 2014 στις 18:30, στο Ίδρυμα Τηνιακού Πολιτισμού.
Στο πλαίσιο της συνάντησης θα πραγματοποιηθεί ομιλία και συζήτηση με τους γονείς από τον Δημήτρη Καραγιάννη, Παιδοψυχίατρο – Ψυχοθεραπευτή, Διδάκτορα του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Αλεξεναδρούπολης, με θέμα: “Όχι μόνο γονείς, αλλά και σύντροφοι”, καθώς και την Ελένη Αγγελοπούλου – Καραγιάννη, Παιδοψυχίατρο – Ψυχοθεραπεύτρια ομάδας και οικογένειας με θέμα: “Ο μητρικός ρόλος της σύγχρονης γυναίκας”.
Στόχος των συναντήσεων οι οποίες διοργανώνονται με την ευγενική χορηγία του Ιδρύματος Τηνιακού Πολιτισμού, είναι η ενίσχυση του θεσμού της οικογένειας και καλλιέργειας προβληματισμού για θέματα που απασχολούν γονείς και παιδιά.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Συλλυπητήριο μήνυμα του Επιμελητηρίου Κυκλάδων στον αντιπρόεδρό του για την τραγική απώλεια
24 Ιουλ. 2024 - 14:55 - Σαλαμίνα: Υπουργική εντολή για διερεύνηση του δυστυχήματος
24 Ιουλ. 2024 - 12:47 - “Κλείνει” η εκκρεμότητα των πεζοδρομίων
24 Ιουλ. 2024 - 6:14 - Βάφτηκαν... με σπρέι και τα όργανα εκγύμνασης στον Γαλησσά
23 Ιουλ. 2024 - 6:14 - Παραμένουν οι ξύλινες κατεστραμμένες προβλήτες
22 Ιουλ. 2024 - 6:14