Μετακινήσεις με ασφάλεια
- Δευτέρα, 13 Ιουλίου, 2020 - 06:14
Παρελθόν αποτελεί το κατεστραμμένο οδόστρωμα των οδών που εξυπηρετούν τη διέλευση οχημάτων και δικύκλων από και προς το ΚΕΦΙΑΠ Σύρου, καθώς ο Δήμος Σύρου – Ερμούπολης ανέπτυξε τις απαραίτητες εργασίες ασφαλτόστρωσης καθ΄ όλη τη διάρκεια των τελευταίων ημερών.
Ειδικότερα, η οδός Νίκης και ο παράλληλος δρόμος της ασφαλτοστρώθηκαν σε όλο το μήκος και το πλάτος τους, προκειμένου οι μετακινήσεις των περιοίκων αλλά και όσων κατευθύνονται προς το ΚΕΦΙΑΠ Σύρου να γίνονται με την απαιτούμενη ασφάλεια για τη σωματική ακεραιότητά τους.
Οι συγκεκριμένες ασφαλτοστρώσεις πρέπει να σημειωθεί πως ακολούθησαν των πολλών αναφορών που έχουν γίνει δημοσίως για την ποιότητα των συγκεκριμένων οδών, οι οποίες είχαν πολλές λακκούβες, ανομοιομορφίες και αποκολλήσεις τμημάτων του μπετόν.
Υπενθυμίζεται πως στους συγκεκριμένους δρόμους δεν είχαν γίνει εκτεταμένες εργασίες για διάστημα πολλών ετών.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Ασφαλτόστρωση στο δρόμο που συνδέει Τάλαντα με Αγρό
9 Ιουλ. 2024 - 6:14 - Ανώμαλος δρόμος… το τμήμα πίσω από το κλειστό γήπεδο βόλεϊ
14 Μαΐου. 2024 - 6:14 - Ζητούν ασφαλτόστρωση στην είσοδο των Γυμνασίων
22 Μαρ. 2024 - 6:14 - “Καμπανάκι” για αποκαταστάσεις και ασφάλεια στους οδηγούς
22 Δεκ. 2023 - 6:14 - “Έκλεισε” η ασφαλτόστρωση στο Δήλι
14 Δεκ. 2023 - 6:14