Απαιτείται καθαρισμός κάδων το ταχύτερο
- Τρίτη, 31 Μαΐου, 2022 - 06:14
- / Eνημέρωση: 31 Μαΐου. 2022 - 18:00
Στο πλύσιμο των κάδων απορριμμάτων οφείλει να προχωρήσει το ταχύτερο ο Δήμος Σύρου – Ερμούπολης, καθώς με την άνοδο της θερμοκρασίας, η δυσοσμία που αναδύεται από το εσωτερικό τους είναι ιδιαίτερα έντονη.
Την ανωτέρω ανάγκη έχουν επισημάνει αρκετοί δημότες μέσω οχλήσεών τους προς την εφημερίδα, καθώς όσο πλησιάζει το καλοκαίρι η δυσοσμία γίνεται ακόμη εντονότερη και υποβαθμίζει τη γενικότερη εικόνα του τόπου, τόσο στα μάτια των κατοίκων όσο και στα μάτια των επισκεπτών.
Πρέπει να αναφερθεί πως ο Δήμος γνωρίζοντας αυτήν την ανάγκη, αφού δεν διαθέτει εδώ και πολλά χρόνια σε λειτουργία τα δύο πλυντήρια κάδων, προχωρά σε απευθείας ανάθεση της υπηρεσίας σε εταιρεία, ώστε να καθαριστούν περί τους 1.000 κάδους στο νησί.
Το φωτογραφικό υλικό της “Κοινής Γνώμης” είναι από κάδους σε διάφορες περιοχές της Σύρου.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Πλύθηκαν και απολυμάνθηκαν οι κάδοι
5 Αυγ. 2022 - 6:14 - Βελτιώσεις για την ασφάλεια των λουόμενων στα “Αστέρια”
26 Ιουλ. 2024 - 6:14 - Έτοιμος ο επιπλέον χώρος αναμονής επιβατών
25 Ιουλ. 2024 - 6:14 - Συλλυπητήριο μήνυμα του Επιμελητηρίου Κυκλάδων στον αντιπρόεδρό του για την τραγική απώλεια
24 Ιουλ. 2024 - 14:55 - Σαλαμίνα: Υπουργική εντολή για διερεύνηση του δυστυχήματος
24 Ιουλ. 2024 - 12:47