Του κόσμου τα καλά για τη μανούλα τη γλυκιά
- Δευτέρα, 13 Μαΐου, 2019 - 06:12
Ένα ξεχωριστό δώρο ετοίμασαν τα παιδιά του Προνηπίου του Παιδικού Σταθμού «Η Φωλιά» για να το προσφέρουν με πολλή αγάπη τόσο στις δικές τους μανούλες όσο και σε μητέρες εκπροσώπους των σωμάτων ασφαλείας της Σύρου.
Με αφορμή τη χθεσινή Γιορτή της Μητέρας, η ιδιοκτήτρια του εργαστηρίου «Φύσις» Αργυρένια Παραμάνη επισκέφτηκε την Πέμπτη 9 Μαΐου τον Παιδικό Σταθμό των Εκπαιδευτηρίων Δελασάλ, έχοντας μαζί της τον απαραίτητο εξοπλισμό και τα κατάλληλα υλικά για να παρασκευάσει άλατα με τη βοήθεια των παιδιών του Προνηπίου.
Τα άλατα συσκευάστηκαν σε βαζάκια από τα παιδιά και δόθηκαν την Παρασκευή 10 Μαΐου σε μητέρες που υπηρετούν στην Αστυνομία, στο Στρατό, στην Πυροσβεστική και στο Λιμενικό Σώμα. Το προσωπικό του Παιδικού Σταθμού αποφάσισε να τιμήσει με αυτό τον τρόπο τις συγκεκριμένες γυναίκες (12 στον αριθμό), λαμβάνοντας υπόψιν τον διττό ρόλο που έχουν τόσο ως μητέρες όσο και ως εργαζόμενες με βασική αρμοδιότητα την εξασφάλιση της ασφάλειας όλων μας.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Μανούλα, Χρόνια Πολλά
15 Μαΐου. 2018 - 6:15 - Πανελλήνιες: Το πρόγραμμα των επαναληπτικών εξετάσεων
20 Ιουλ. 2024 - 9:48 - Φοιτητικό στεγαστικό επίδομα: Τελειώνει η προθεσμία για την υποβολή των αιτήσεων
20 Ιουλ. 2024 - 9:02 - Πιερρακάκης: Αναγκαίο να αναδειχθεί η Ελλάδα σε περιφερειακό κέντρο γνώσης
19 Ιουλ. 2024 - 19:26 - Πρόγραμμα για τις επαναληπτικές πανελλαδικές εξετάσεις σε ΓΕΛ και ΕΠΑΛ
19 Ιουλ. 2024 - 14:25