To MέΡΑ25 δημιουργεί οργανώσεις βάσης και στις Κυκλάδες
- Παρασκευή, 18 Δεκεμβρίου, 2020 - 19:29
Μετά τις εκλογές της Κεντρικής Επιτροπής, της Πολιτικής Γραμματείας και του Συντονιστή της ΚΕ, ήρθε η σειρά της δημιουργίας Οργανώσεων Βάσης (Ο.Β.) του ΜέΡΑ25 σε όλη την Ελλάδα.
Μετά από κάλεσμα των τοπικών μελών, πραγματοποιήθηκε συνάντηση, μέσω τηλεδιάσκεψης, με στόχο την δημιουργία Οργανώσεων Βάσης (Ο.Β.) στις Κυκλάδες, καθώς και η εκλογή Συντονιστή και Αναπληρωτή Συντονιστή για κάθε Ο.Β.
Στις συνελεύσεις παρευρέθησαν ο κ. Αθανάσιος Μπαράκας ως μέλος της Πολιτικής Γραμματείας της Κεντρικής Επιτροπής, η κ. Χρύσα - Αριάδνη Κουσελά Υπεύθυνη Τομέα Νησιωτικότητας, μέλος της Κεντρικής Επιτροπής & Υπεύθυνη της ΟΕΣΚΕ για το Νότιο Αιγαίο και και η Ρένα Ξηροφώτου, μέλος της ΟΕΣΚΕ. Από τη διαδικασία προέκυψε η δομή των πρώτων Οργανώσεων Βάσης:
Ο.Β.Σύρου Συντονιστής : Σωτήρης Νάτσικας
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Οι υποψήφιοι βουλευτές του ΜΕΡΑ25 - Τα πρώτα ονόματα στις Κυκλάδες
8 Απρ. 2023 - 16:40 - Συνάντηση γνωριμίας του ΜέΡΑ25 στη Σύρο
23 Ιουν. 2019 - 18:17 - Σπριντ οκτώ εβδομάδων μέχρι τη ΔΕΘ: Κλείνει μέτωπα και ανοίγει παράθυρο για νέα μέτρα η κυβέρνηση
14 Ιουλ. 2024 - 10:31 - Υπ. Μετανάστευσης: Στον ΟΗΕ η καλή πρακτική για την προστασία των παιδιών
13 Ιουλ. 2024 - 15:45 - Μνημόνιο συνεργασίας EOT - Netflix για την προβολή της Ελλάδας
13 Ιουλ. 2024 - 14:56