Η Κέα φόρεσε... τα γιορτινά της
- Παρασκευή, 7 Δεκεμβρίου, 2018 - 15:36
Την Κυριακή μικροί και μεγάλοι, κάτοικοι και επαγγελματίες, συγκεντρωθήκαμε εθελοντικά στην Κορησσία για να δώσουμε έναν γιορτινό τόνο στο λιμάνι της Κέας. Στολίσαμε και φωτίσαμε ένα χριστουγεννιάτικο δέντρο, ενώ δίπλα του στήθηκε μία όμορφη φάτνη.
Ευχαριστούμε την κυρία Ανθούλα Ξέστερνου για την ιδέα και την πρωτοβουλία της, τον κύριο Στέφανο Αλέξανδρου για την παραχώρηση του χώρου, τις κύριες Ελένη Τσιόγκα και Βίκυ Γκιώνη για το στήσιμο της φάτνης και το στολισμό του δέντρου, το οποίο προσέφερε ο Δήμος Κέας. Ο Σύλλογος Γυναικών “Η Μελίτη” και ο κύριος Αντώνης Πατηνιώτης προσέφεραν εδέσματα, ενώ ο κύριος Γιώργος Μακρής ανέλαβε την ηλεκτρική εγκατάσταση.
Ένα υπέροχο αποτέλεσμα από τη συνεργασία ανθρώπων της τοπικής κοινότητας που πρέπει να γίνει και ένα καλό παράδειγμα. Ο Δήμος Κέας επικροτεί αυτές τις πρωτοβουλίες και τις υποστηρίζει.
Καλές γιορτές με υγεία και δημιουργικότητα!
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Σε Νάξο και Πάρο ο Γ. Βρούτσης, με τον χάλκινο Ολυμπιονίκη στο Τζούντο, Θεόδωρο Τσελίδη
14 Αυγ. 2024 - 12:19 - "Μάχη" και αυτόφωρα για αυθαιρεσίες
14 Αυγ. 2024 - 6:18 - Η Σίφνος σχεδιάζει το τουριστικό μέλλον της
14 Αυγ. 2024 - 6:17 - Σε Μύκονο και Τήνο ο Γιώργος Λεονταρίτης
13 Αυγ. 2024 - 15:24 - Κώστας Μπιζάς: "O εορτασμός της Παναγίας αποτελεί την μεγαλύτερη γιορτή του νησιού μας"
13 Αυγ. 2024 - 12:02