Τουρνουά beach volley 2019 στην Κύθνο
- Παρασκευή, 26 Ιουλίου, 2019 - 17:25
Ένα υπέροχο τριήμερο με beach volley έζησαν οι 82 αθλητές από πολλά μέρη της Ελλάδας, που επισκέφτηκαν την Κύθνο στις 19-21 Ιουλίου στο 5ο τουρνουά BEACH VOLLEY , που έχει γίνει θεσμός πια. Στις γυναίκες η Αλεξάνδρα Αθανασόπουλου, η γιατρός του Νησιού με συμπαίκτρια την Αθηνά Σκηθιώτη επικράτησαν με 2-0(21-16,21-19) των κοριτσιών από την Πάτρα Φαίη Xατζηγεωργιάδου και Ιωάννας Παπαδάκου στον τελικό της Κατηγορίας.
Στους Άντρες ο Ηλίας Κλώνος από τον Πειραιά με συμπαίκτη τον πολλάκις πρωταθλητή των Μάστερ, Νίκο Κωστακόπουλο νίκησαν τους Νίκο Πάτση, Μάκη Τριανταφυλλοπουλο με 2-0 επίσης (21-18, 21-18).
Οι αθλητές μετά από σχετική ψηφοφορία επέλεξαν τους MVP της κάθε κατηγορίας.
Στις γυναίκες η Φαίη Χατζηγεωργιαδου εντυπωσίασε με την παρουσία της και στους Άντρες ο Χρήστος Λιάσκας, ανακηρύχθηκε ο πολυτιμότερος παίκτης της Διοργάνωσης.
Οι νικητές μοιράστηκαν χρηματικά έπαθλα, κύπελλα, μετάλλια, συλλεκτικές μπλούζες και αρκετά ακόμα δώρα. Το σούπερ μάρκετ Τζάμαρος, ο Δήμος Κύθνου, η περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου,η E.O.P.E, η Sativa, τα Υamas, τα X-treme stores, η Octοpus, η Nicky's και το Martinos Academy συνέβαλαν στο να εξελίσσεται η διοργάνωση και κάθε χρόνο να γίνεται ακόμα καλύτερη!!!
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Μελέτη για τις οδικές μεταφορές στις Κυκλάδες
29 Ιουλ. 2024 - 13:13 - Στο επίκεντρο οι νέες τεχνολογίες
29 Ιουλ. 2024 - 12:09 - Ευρεία κυβερνητική σύσκεψη για τα θέματα της Σαντορίνης
29 Ιουλ. 2024 - 8:36 - Το μαρτύριο της σταγόνας
29 Ιουλ. 2024 - 6:17 - Αντιδρούν στους όρους “υπερτουρισμός” και “κορεσμός”
27 Ιουλ. 2024 - 17:33