"Η Σίφνος μπήκε ισχυρά στον χώρο των Ελληνικών τουριστικών προορισμών"
- Σάββατο, 7 Σεπτεμβρίου, 2019 - 18:42
Λίγο πριν την Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης η βουλευτής Κυκλάδων της Νέας Δημοκρατίας Κατερίνα Μονογυιού την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου, επισκέφτηκε το όμορφο νησί της Σίφνου με την ευκαιρία των εκδηλώσεων του 13ου Φεστιβάλ Κυκλαδίτικης Γαστρονομίας ‘Νικόλαος Τσελεμεντές’. Η κα Μογογυιού είχε διαδοχικές συναντήσεις με τη νέα Δημοτική Αρχή, την Δήμαρχο κα Μαρία Ναδάλη και φορείς του νησιού. Στις συζητήσεις τέθηκαν όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζει το νησί. Η βουλευτής Κυκλάδων κα Μονογυιού διαπίστωσε ότι πλέον η Σίφνος μπήκε ισχυρά και σταθερά στον χώρο των Ελληνικών τουριστικών προορισμών.
Αργότερα, σε συνάντηση με τοπικά στελέχη της Νέας Δημοκρατίας, ενημέρωσε για τη δυναμική που βγάζει η ΝΔ ως κόμμα εξουσίας, γιατί πλέον η νέα Κυβέρνηση απευθύνεται σε όλους τους πολίτες και αυτό το αποδέχεται θετικά όλη η κοινωνία. Η κα Μονογυιού κατόπιν συμμετείχε σε όλες τις εκδηλώσεις του 13ου Φεστιβάλ δίπλα στους φιλόξενους κατοίκους του νησιού αλλά και τους παρευρισκόμενους από τα άλλα νησιά των Κυκλάδων που συμμετείχαν στην εκδήλωση.
Η οργάνωση και οι εκδηλώσεις του Φεστιβάλ Κυκλαδίτικης γαστρονομίας για άλλη μια χρονιά στέφτηκαν από απόλυτη επιτυχία και αυτό οφείλεται στους διοργανωτές και στους υπέροχους κατοίκους αυτού του όμορφου νησιού.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Η Κατερίνα Μονογυιού στη συνεδρίαση της Κοινοβουλευτικής Ομάδας της Νέας Δημοκρατίας
27 Ιουν. 2024 - 14:12 - Κατερίνα Μονογυιού: Ολοκληρώνονται οι συμβάσεις απευθείας παραχωρήσεων χρήσης αιγιαλού σε επιχειρήσεις
3 Ιουν. 2024 - 18:31 - Στην Σίφνο και Μήλο η βουλευτής Κυκλάδων, Κατερίνα Μονογυιού
3 Ιουν. 2024 - 16:54 - Δήλωση της Κατερίνας Μονογυιού για την έναρξη των πανελλαδικών εξετάσεων
30 Μαΐου. 2024 - 15:37 - H Κατερίνα Μονογυιού υποδέχτηκε κλιμάκιο της Νέας Δημοκρατίας στη Μύκονο
24 Μαΐου. 2024 - 17:05