Αμοργιανό θέαμα στο σποτ της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου
- Τετάρτη, 29 Ιουλίου, 2020 - 17:11
Αμοργιανό θέαμα έχει το νέο διαφημιστικό σποτ της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου που στόχο έχει να ενισχύσει την εικόνα του Νοτίου Αιγαίου ως αθλητικού προορισμού, προβάλλοντας πλούσιο υλικό από αθλητικές εκδηλώσεις και διοργανώσεις που έχουν φιλοξενήσει μικρά και μεγάλα νησιά του Νότιου Αιγαίου.
Η Αμοργός εκπροσωπείται με δύο διοργανώσεις στις οποίες συμμετέχει δυναμικά ο Δήμος και έχουν κατορθώσει να γίνουν θεσμός προσελκύοντας τους λάτρεις του αθλητικού τουρισμού. Πρόκειται για το Amorgos Trail Challenge και το Authentic Big Blue.
O αγώνας ορεινού τρεξίματος Amorgos TrailChallenge αναδεικνύει τα μοναδικής ομορφιάς μονοπάτια της Αμοργού και το Authentic Big Blue με διεθνή ακτινοβολία προβάλλει το ακαταμάχητο απέραντο γαλάζιο του νησιού με το διαγωνισμό ελεύθερης κατάδυσης.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- "Μάχη" και αυτόφωρα για αυθαιρεσίες
14 Αυγ. 2024 - 6:18 - Η Σίφνος σχεδιάζει το τουριστικό μέλλον της
14 Αυγ. 2024 - 6:17 - Σε Μύκονο και Τήνο ο Γιώργος Λεονταρίτης
13 Αυγ. 2024 - 15:24 - Κώστας Μπιζάς: "O εορτασμός της Παναγίας αποτελεί την μεγαλύτερη γιορτή του νησιού μας"
13 Αυγ. 2024 - 12:02 - Προχωρούν οι ενεργειακές αναβαθμίσεις στα σχολεία της Κέας
13 Αυγ. 2024 - 6:17