Η Σύρος στην έκθεση "Sea and Tourism Expo, Boat & Fishing Show"
- Τετάρτη, 23 Μαρτίου, 2016 - 06:10
Η Σύρος συμμετείχε ως τιμώμενη περιοχή στην Έκθεση «Sea and Tourism Expo, Boat & Fishing Show» για το Θαλάσσιο Τουρισμό, το Ψάρεμα και το Σκάφος που πραγματοποιήθηκε από την Παρασκευή 18 Μαρτίου έως την Κυριακή 21 Μαρτίου 2016.
Η προσέλευση του κόσμου ήταν εντυπωσιακή και το νησί μας προβλήθηκε για μια ακόμη φορά σε αυτή τη μεγάλη γιορτή της θάλασσας, καθώς η έκθεση φιλοδοξεί να αποτελέσει το σημείο συνάντησης για επαγγελματίες του κλάδου αλλά και λάτρεις της θάλασσας.
Οι συντονισμένες προσπάθειες της Δημοτικής Αρχής προς την κατεύθυνση του θεματικού τουρισμού και η δυναμική παρουσία της Σύρου σε ανάλογες εκθέσεις στοχεύουν στην ανάδειξη του νησιού μας και στην επιμήκυνση της τουριστικής περιόδου, ώστε η Σύρος να είναι σε θέση να διεισδύσει στις νέες αναδυόμενες αγορές και στα σύγχρονα τουριστικά προϊόντα.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Στο μικροσκόπιο... οι ανάγκες για προσλήψεις
24 Ιουλ. 2024 - 6:19 - Με διακοπές νερού και μείωση πίεσης το φετινό καλοκαίρι
23 Ιουλ. 2024 - 6:20 - Αυξημένα αντανακλαστικά για τα φωτοβολταϊκά πάρκα στη Σύρο
23 Ιουλ. 2024 - 6:19 - ΚΟΒ Σύρου ΚΚΕ: Επίσκεψη στη Γυάρο για τα 50 χρόνια από τη κατάρρευση της δικτατορίας
22 Ιουλ. 2024 - 19:15 - Απέκτησε σύγχρονο απινιδωτή και η Άνω Σύρος
22 Ιουλ. 2024 - 9:07