Μήνυμα Ν. Λειβαδάρα για την ανακοίνωση των βάσεων εισαγωγής στα πανεπιστήμια
- Παρασκευή, 28 Αυγούστου, 2020 - 12:56
Συγχαρητήρια θερμά σε όλες τις νέες και τους νέους του νησιού μας, που πέτυχαν τους στόχους τους και κατάφεραν να κατακτήσουν μια θέση στα Πανεπιστήμια της χώρας μας, σε μια ιδιαίτερα δύσκολη χρονιά που έθεσε πρωτόγνωρους σκοπέλους στην εκπαιδευτική διαδικασία.
Αγαπητά μου παιδιά,
Οι κόποι σας ανταμείφθηκαν και από σήμερα ανοίγεται μια νέα σελίδα στη ζωή σας, μια σελίδα γραμμένη με τα πιο φωτεινά χρώματα. Σας εύχομαι η φοιτητική σας πορεία να είναι γόνιμη και δημιουργική, γεμάτη από γνώσεις, προκλήσεις και εμπειρίες. Καλή αρχή στις σπουδές σας!
Αλλά και εσείς, παιδιά, που δε καταφέρατε να φθάσετε τώρα τον στόχο σας, ας μην ξεχνάτε ότι αυτή ήταν μόνο μια δοκιμασία από τις πολλές που θα έχετε στη ζωή σας. Βρίσκεστε ακόμη στην αρχή και θα έχετε μπροστά σας πολλές ευκαιρίες είτε να διεκδικήσετε εκ νέου αυτό που ονειρεύεστε είτε να ακολουθήσετε μια εναλλακτική διαδρομή.
Καλή πρόοδο σε όλα τα παιδιά!
Ο Δήμαρχος Σύρου – Ερμούπολης
Νικόλαος Λειβαδάρας
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Υψηλή επισκεψιμότητα, αύξηση κλινών και ακτοπλοϊκό κόστος
15 Ιουλ. 2024 - 6:20 - “Όραμά μας, νησιά για 12 μήνες τον χρόνο”
15 Ιουλ. 2024 - 6:19 - Αναγέννησί μας: Διαγράφεται ο κοινοτικός σύμβουλος Άνω Σύρου, Ευάγγελος Ρούσσος από την παράταξη
13 Ιουλ. 2024 - 19:07 - Σύρος: Συλλήψεις για παράνομες οικοδομικές εργασίες
13 Ιουλ. 2024 - 12:04 - Άρης Ρώτας: “Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση κ. Δήμαρχε!”
12 Ιουλ. 2024 - 15:29