Ημέρα σταδιοδρομίας για μαθητές λυκείου
- Παρασκευή, 21 Φεβρουαρίου, 2014 - 06:10
Στο πλαίσιο του προγράμματος "Παναγιώτης Γούβαλης" ο Ροταριανός Όμιλος Ερμούπολης Σύρου και ο Όμιλος Ροταράκτ διοργανώνουν την "Ημέρα Σταδιοδρομίας και Επαγγελματικού Προσανατολισμού για τους μαθητές Λυκείου".
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή στις 11.30 το πρωί στην αίθουσα του Επιμελητηρίου Κυκλάδων. Την παρουσίαση έχει αναλάβει η εταιρεία Orientum στην οποία δραστηριοποιούνται σύμβουλοι σταδιοδρομίας. Η είσοδος είναι ελεύθερη για όλους.
Σημειώνεται ότι η φετινή εκδήλωση επρόκειτο να πραγματοποιηθεί πριν τη λήξη του 2013, αλλά για διάφορους λόγους είχε ματαιωθεί. Ωστόσο, στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Ομίλου, ο πρόεδρος, Παναγιώτης Τζαναβάρης είχε υπογραμμίσει, ότι η “Ημέρα σταδιοδρομίας” αποτελεί μία από τις βασικές εκδηλώσεις του, η οποία θα διοργανώνεται απαραιτήτως κάθε χρόνο, προς όφελος της μαθητικής κοινότητας του νησιού.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Λέσχη Φωτογραφίας Σύρου: Υλικό από τη συμμετοχή στην 15η PHOTOVISION & IMAGE+TECH expo
24 Μαΐου. 2024 - 10:51 - Eurovision: Τι αλλάζει μετά τον αποκλεισμό της Ολλανδίας
11 Μαΐου. 2024 - 18:09 - Σύρος: Πρωτομαγιά στα Χρούσσα
26 Απρ. 2024 - 16:15 - Η Σαντορίνη ένωσε 70 οινοχόους από όλο τον κόσμο
24 Απρ. 2024 - 6:17 - Σαντορίνη: Ημερίδα με θέμα φυσικές καταστροφές από τη Λαϊκή Συσπείρωση
4 Απρ. 2024 - 12:37