"Η Ολυμπιακή Ιδέα, τα Αναβολικά και τι πιστεύουμε εμείς σήμερα"
- Τετάρτη, 13 Σεπτεμβρίου, 2017 - 10:34
Στα πλαίσια των Αιγαιοπελαγίτικων Αγώνων Στίβου (7 και 8 Οκτωβρίου) που θα πραγματοποιηθούν φέτος στη Μύκονο, η μη κερδοσκοπική εταιρεία μας ¨Αθλητισμός Χωρίς Αναβολικά¨ – σε συνεργασία και με τη στήριξη του ΣΕΓΑΣ και του Δήμου Μυκόνου – θα πραγματοποιήσει το Σάββατο 7 Οκτωβρίου και ώρα 10:30π.μ. στην Αίθουσα του Ιδρύματος Αξιώτης ¨Γρυπάρειο¨, ¨Ημερίδα¨ με θέμα ¨Η Ολυμπιακή Ιδέα, τα Αναβολικά, και τι πιστεύουμε εμείς σήμερα¨.
Η Ολυμπιακή Ιδέα και η φθορά που υφίσταται από τη συνεχιζόμενη χρήση αναβολικών σε παγκόσμιο επίπεδο, είναι τα βασικά θέματα γύρω από τα οποία θα γίνουν εισηγήσεις από διακεκριμένους επιστήμονες, θα αποτελέσουν δε ερεθίσματα για έναν πλούσιο διάλογο που αναμένεται να ακολουθήσει, καθώς μάλιστα φαίνεται ότι θα έχουμε και τη συμμετοχή μαθητών της 3ης Λυκείου και του ΕΠΑΛ.
Η "Ημερίδα" θα αναδείξει και τη μεγάλη συμμετοχή της Νεολαίας των Κυκλάδων στο ιδιαίτερα αγαπητό άθλημα του Στίβου, όπου παρουσιάζει και αξιόλογες διακρίσεις.
Επισυνάπτεται το πρόγραμμα της Ημερίδας.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Λέσχη Φωτογραφίας Σύρου: Υλικό από τη συμμετοχή στην 15η PHOTOVISION & IMAGE+TECH expo
24 Μαΐου. 2024 - 10:51 - Eurovision: Τι αλλάζει μετά τον αποκλεισμό της Ολλανδίας
11 Μαΐου. 2024 - 18:09 - Σύρος: Πρωτομαγιά στα Χρούσσα
26 Απρ. 2024 - 16:15 - Η Σαντορίνη ένωσε 70 οινοχόους από όλο τον κόσμο
24 Απρ. 2024 - 6:17 - Σαντορίνη: Ημερίδα με θέμα φυσικές καταστροφές από τη Λαϊκή Συσπείρωση
4 Απρ. 2024 - 12:37