Στο πλευρό του «Φύλακα Άγγελου» για την προστασία των κακοποιημένων παιδιών
- Κυριακή, 30 Μαΐου, 2021 - 16:08
Η βουλευτής Κυκλάδων της Νέας Δημοκρατίας, Κατερίνα Μονογυιού συναντήθηκε με τον κ. Γιώργο Αγγελόπουλο, ιδρυτή του «Φύλακα Άγγελου» στο πλαίσιο των δράσεων του τελευταίου στη νησιωτική Ελλάδα. Η κ. Μονογυιού ενημερώθηκε για το πλούσιο φιλανθρωπικό έργο που έχει επιδείξει ο «Φύλακας Άγγελος» και συζήτησε με τον κ. Αγγελόπουλο δράσεις για την προστασία παιδιών που βρίσκονται σε κίνδυνο ή νοσούν.
Η βουλευτής εξέφρασε την πλήρη στήριξη της στο πολύτιμο έργο του «Φύλακα Άγγελου», συνεχάρη τον κ. Αγγελόπουλο και τους συνεργάτες του για την σπουδαία πρωτοβουλία και συμβολή τους και δήλωσε: «Το έργο του “Φύλακα Άγγελου” είναι εξαιρετικά πολύτιμο και αποδεικνύει την αλληλεγγύη στην πράξη. Η προστασία των ευάλωτων ομάδων και ειδικότερα των κακοποιημένων παιδιών, βρίσκεται στον πυρήνα του κράτους δικαίου. Η συνεργασία Πολιτείας και κοινωνίας των πολιτών, μπορεί να φέρει τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα.»
Τέλος, ο κ. Αγγελόπουλος και η κ. Μονογυιού συμφώνησαν σε ένα πλαίσιο συνεργασίας, πυρήνας του οποίου είναι οι δράσεις για την προστασία των ευάλωτων κοινωνικών ομάδων και ειδικότερα των κακοποιημένων και παραμελημένων παιδιών.
Η συνάντηση φιλοξενήθηκε από το Tropicana Hotel και την οπτικοακουστική κάλυψη παρείχε ο Πέτρος Νάζος και το Mykonos Live.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Η Κατερίνα Μονογυιού στη συνεδρίαση της Κοινοβουλευτικής Ομάδας της Νέας Δημοκρατίας
27 Ιουν. 2024 - 14:12 - Κατερίνα Μονογυιού: Ολοκληρώνονται οι συμβάσεις απευθείας παραχωρήσεων χρήσης αιγιαλού σε επιχειρήσεις
3 Ιουν. 2024 - 18:31 - Στην Σίφνο και Μήλο η βουλευτής Κυκλάδων, Κατερίνα Μονογυιού
3 Ιουν. 2024 - 16:54 - Δήλωση της Κατερίνας Μονογυιού για την έναρξη των πανελλαδικών εξετάσεων
30 Μαΐου. 2024 - 15:37 - H Κατερίνα Μονογυιού υποδέχτηκε κλιμάκιο της Νέας Δημοκρατίας στη Μύκονο
24 Μαΐου. 2024 - 17:05