Η ομάδα του κ. Μουστάκα γνώρισε την ήττα με 34-54 από τον Ηρακλή 2000

Με ήττα ξεκίνησαν οι κορασίδες του Α.Ο. Άνδρου

Με ήττα ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις οι κορασίδες του Α.Ο. Άνδρου. Οι πρωταθλήτριες Κυκλάδων ηττήθηκαν στην πρεμιέρα του Γ’ ομίλου από τον Ηρακλή 2000 με 34-54 στο κλειστό γυμναστήριο του Μετς.

Αγωνιστικά οι αθλήτριες του κ. Μουστάκα, στάθηκαν καλά και ήταν κοντά στο σκορ, καθ’ όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Η Ηρακλής 2000 προηγήθηκε στο τέλος της πρώτης περιόδου με 3 πόντους (10-13) και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τη διαφορά στους 4 πόντους με το σκορ να διαμορφώνεται στο 27-31. Κατά τη διάρκεια του δευτέρου δεκαλέπτου οι κορασίδες του Α.Ο. Άνδρου προσπάθησαν να κάνουν την ανατροπή, αρχικά βρέθηκαν πίσω ακόμη και με οκτώ πόντους, όμως χάρη στα μακρινά σουτ μείωσαν και πάλι τη διαορά και κράτησαν την επαφή τους με το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα άλλαξε, αφού το συγκρότημα από την Κω πάτησε γκάζι και το 27-31, έγινε με την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου 29-43. Η ομάδα του κ. Μουστάκα, στην τελευταία περίοδο δεν κατάφερε να μαζέψει τη διαφορά, αφού οι τυπικά φιλοξενούμενοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης.

Α.Ο. Άνδρου – Ηρακλής 2000 34-54

Διαιτητές: Χρηστίδης, Λαζόγκα

Δεκάλεπτα: 10-13, 27-31(ημίχρονο), 29-43, 34-54

ΑΟ Άνδρου (Κυρ. Μουστάκας): Πέτσα 12 (2), Κουλούρη 3(1) Γκουμένη 4, Γιαχουντή, Νασοπούλου 3, Χέλμη 2, Ζαχαρώδη, Φουντά, Σπυροπούλου, Λανέ 10 (2)

Ηρακλής 2000 (Απ. Γιασεμής): Ντόστι 4, Σακελλαρίου 6, Αντωνούρη 2, Διακαντώνη, Τσολερίδη, Ζάκο 16, Αγρέλλη 11, Καραναστάση 2, Σαρρή 13

Τα αποτελέσματα: Α.Ο. Άνδρου-ΑΣ Ηρακλής 2000 34-54

Ολυμπιάς Μηθύμνης-ΟΦΗ 34-78