Νίκη με διαφορά για τους έφηβους της Α.Ε. Σαντορίνης

Με χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα πέρασαν οι έφηβοι της Α.Ε. Σαντορίνης από το ΑΠΧ Αρχιλόχου καθώς επικράτησαν με 33-67 του Πλοηγού Αντιπάρου. Οι φιλοξενούμενοι από την αρχή της αναμέτρησης μπήκαν πολύ δυνατά και κατάφεραν στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου να πάρουν μία διαφορά 17 πόντων (5-22). Από εκεί και πέρα τίποτα δεν μπορούσε να κόψει το δρόμο προς τη νίκη. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 14-43. Το δεύτερο ημίχρονο ουσιαστικά είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν ξεφύγει στο σκορ. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και κατάφεραν να επικρατήσουν στην περίοδο αυτή με 13-11. Η καλή εικόνα δεν είχε συνέχεια για τον Πλοηγό με του φιλοξενούμενους να επικρατούν και στην τελευταία περίοδο με επιμέρους σκορ 6-13 και η Α.Ε. Σαντορίνης πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Πλοηγός Αντιπάρου – ΑΕ Σαντορίνης 33-67

Διαιτητές : Σαμοθράκης Α., Ζαράνης Γ.

Γραμματεία: Φραντζή Η., Πιερτζοβάνης Κ.

Δεκάλεπτα: 5-22, 9-21, 13-11, 6-13

Πλοηγός Αντιπάρου (Φαρούπος Β.): Μυζεκιάρι Κ.,Τριαντάφυλλος Ανδ., Αθανασίου Ε. 4, Τριαντάφυλλος Αγγ., Ζαχαρης Σ., Σκιαδάς Η. 3 (1), Βιώνης Χ. 15 (1) , Μαούνης Κ., Λασκαρίδης. Α. 7, Μπιζάς Γ. 2, Μπισμπιρουλας Α. 2

Α.Ε. Σαντορίνης (Μάμμος): Κουρπέτης Π.3 (1) , Διαμαντής Α. 13 (1) ,Γκιοπαλάι Α. 8, Φωκιανός Μ. 6, Μαρκοζάνε. Μ. , Ιλάσκου Λ. 2 Κουζάι Ν. Μουρατίδης Χ. 7 (1) , Φύτρος Η. 6, Τζέμος Θ., Καβαλλάρης Γ. 20 (4), Βαζαίος Π.2