Ο Αίαντας Σύρου ηττήθηκε με 1-0 στη Μύκονο από την Άνω Μερά και οι Μυκονιάτες μπήκαν σε...

Τροχιά μπαράζ

Ξανά στο “κόλπο” τον μπαράζ μπήκε η Άνω Μερά, έπειτα την Σαββατιάτικη νίκη της επί του Αίαντα Σύρου με 1-0, χάρη στο τέρμα που σημείωσε ο Θεοχάρης στο 64'.

Πλέον ο πρώτος όμιλος έχει πάρει μία “άγρια” ομορφιά αφού οι ομάδες είναι κοντά η μία στην άλλη κι όλες έχουν τον ίδιο στόχο. Οι Μυκονιάτες αν και δεν ξεκίνησαν καλά το πρωτάθλημα, με συνεχόμενες νίκες, τόσο εντός όσο εκτός έδρας, έχουν μπει σε τροχιά μπαράζ.

Η ομάδα του Τζιώβα έπιασε στη βαθμολογία τον Αίαντα και όλα θα κριθούν στις επόμενες αγωνιστικές.

Τώρα όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι της αναμέτρησης, το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο σε δύο ημίχρονα. Αφού οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να είχαν ανοίξει το σκορ στο πρώτο μέρος με τις ευκαιρίες των Λούσα και Σαγκινέτου. Στο δεύτερο όμως, ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν οι κυρίαρχοι του ματς και άνοιξαν το σκορ στο 64' και θα μπορούσαν να είχαν διπλασιάσει το σκορ ένα λεπτό αργότερα με τον Πετράι. Οι Μυκονιάτες, όσο δεν έβαζαν δεύτερο γκολ, έπαιζαν με τη φωτιά, καθώς οι Συριανοί θα μπορούσαν να είχαν φέρει το παιχνίδι στα ίσα στο φινάλε της αναμέτρησης με την κεφαλιά του Λούσα.