"Όλα έχουν αλλάξει, ας τελειώνουμε με το ΑΙDS"
- Κυριακή, 30 Νοεμβρίου, 2014 - 21:05
Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα AIDS, ο Σύλλογος Οροθετικών Ελλάδας “Θετική Φωνή” ενώνει για πρώτη φορά τη φωνή του με πάνω από 300 εθελοντές και 61 φορείς σε 25 πόλεις της Ελλάδας και στην Κύπρο, για να στείλει ένα δυνατό μήνυμα ζωής: “ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΑΣ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ HIV/AIDS”.
Τριήμερα εκδηλώσεων θα λάβουν χώρα στην Αθήνα, στα Ιωάννινα και στην Κύπρο στις 29-30/11 και 1/12 , ενώ δρώμενα ενημέρωσης, ευαισθητοποίησης και διανομής προφυλακτικών προγραμματίζονται την 1η Δεκεμβρίου στη Θεσσαλονίκη, στη Δράμα, στην Ικαρία, στην Κεφαλλονιά, στο Κιλκίς, στην Κοζάνη, στην Κομοτηνή, στην Κω, στη Λευκάδα, στα Μέγαρα, στη Μυτιλήνη, στην Πάτρα, στη Ρόδο, στη Σάμο, στις Σέρρες, στην Τρίπολη, στα Χανιά, στο Ηράκλειο, στη Λάρισα, στην Κέρκυρα, στη Σύρο, στην Ξάνθη, στην Κόρινθο και στην Κύπρο.
Ανάμεσα στους 61 φορείς - οργανώσεις που συμμετέχουν στις δράσεις της Θετικής Φωνής είναι και το FORUM 20.21 - Πολιτιστικό Δίκτυο Κυκλάδων με δράσεις που θα πραγματοποιηθούν το μεσημέρι της Δευτέρας.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Η Χριστουγεννιάτικη κάρτα του FORUM20.21
18 Δεκ. 2014 - 13:45 - Στα τυφλά… και χωρίς διαγραμμίσεις
13 Αυγ. 2024 - 6:14 - Κίνδυνος πυρκαγιάς: Δύσκολες οι επόμενες ώρες λόγω ισχυρών ανέμων - Στο κόκκινο και το Ν. Αιγαίο
12 Αυγ. 2024 - 9:50 - Παραμένει χωρίς αποκατάσταση το μικρό γεφυράκι
12 Αυγ. 2024 - 6:14 - ΔΕΔΔΗΕ: Εφιστά την προσοχή των κατοίκων πυρόπληκτων περιοχών για ενδεχόμενο κίνδυνο από στοιχεία του Δικτύου του που έχουν υποστεί ζημιές
11 Αυγ. 2024 - 19:52