Η Κατερίνα Μονογυιού στη Σύρο για τον εορτασμό του Πολιούχου Αγίου Νικολάου
- Τετάρτη, 7 Δεκεμβρίου, 2022 - 11:33
Η βουλευτής Κυκλάδων της Νέας Δημοκρατίας κ. Κατερίνα Μονογυιού επισκέφτηκε τη Σύρο για να τιμήσει τον πολιούχου του νησιού, Άγιο Νικόλαο. Η Κατερίνα Μονογιυού παρευρέθηκε στις εορταστικές εκδηλώσεις ως εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας και στην Τρισαρχιερατική Θεία Λειτουργία, που πραγματοποιήθηκε προεξάρχοντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Βέροιας κ. Παντελεήμονος και συνιεργούντων των Σεβασμιωτάτων Μητροπολιτών Κηφισιάς κ. Κυρίλου και Σύρου κ. Δωρόθεου Β'.
Η βουλευτής Κυκλάδων της Νέας Δημοκρατίας κ. Κατερίνα Μονογυιού, μεταξύ άλλων, δήλωσε:
«Τιμούμε σήμερα τον Πολιούχου της Σύρου μας, Άγιο Νικόλαο. Μεγάλη γιορτή σήμερα και για τη ναυτοσύνη και τη ναυτιλία μας, τις Ελληνίδες και τους Έλληνες ναυτικούς μας. Οι Κυκλάδες μας είναι άρρηκτα συνδεδεμένες με την ναυτοσύνη και τη θάλασσα και οι άνθρωποι τους έχουν συμβάλει καθοριστικά στο να οδηγήσουν την Πατρίδα μας στην κορυφή της παγκόσμιας ναυτιλίας. Τιμούμε σήμερα τους ναυτικούς μας, που με την ανεκτίμητη προσφορά τους ταξιδεύουν την ελληνική σημαία στα πέρατα του κόσμου.»
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Η Κ. Μονογυιού για τη συνεργασία των Ελλήνων εφοπλιστών με τα Ναυπηγεία της Ν. Κορέας
1 Δεκ. 2022 - 12:06 - Εμπαίζουν και σφίγγουν τη “θηλιά” στις νησιωτικές επιχειρήσεις
29 Ιουλ. 2024 - 6:20 - "Η Σύρος γύρισε τη σελίδα της ναυπηγικής ιστορίας της Ελλάδας"
19 Ιουλ. 2024 - 6:19 - Σύρος: Το υπόμνημα με τις προτάσεις του Αλέξη Αθανασίου προς τον υπουργό Υγείας
18 Ιουλ. 2024 - 17:58 - Στη Σύρο ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ, Νίκος Ανδρουλάκης
12 Ιουλ. 2024 - 8:43