Μαθαίνοντας μέσα από το παιχνίδι
- Σάββατο, 20 Δεκεμβρίου, 2014 - 17:04
Μέσα από το παιχνίδι, τη μουσική και το χορό είχαν την ευκαιρία σήμερα το πρωί τα παιδιά να ενημερωθούν για την σωστή διατροφή, την άσκηση και την υγεία.
Ο γυμναστής Ιωσήφ Αλιφραγκής και η διαιτολόγος – διατροφολόγος Έφη Κοντορουχά υλοποίησαν εθελοντικά με τον καλύτερο τρόπο την ιδέα της κ. Βέτας Αποστολίδου, η οποία ήταν και διοργανώτρια της εκδήλωσης, μαθαίνοντας στα παιδιά τα «μυστικά» για έναν ισορροπημένο και υγιές οργανισμό. Ο βιωματικός τρόπος μάθησης είναι πάντα ο πιο σωστός τρόπος διαπαιδαγώγησης, κάτι το οποίο φάνηκε και από την ανταπόκριση που υπήρξε σήμερα το πρωί στην πλατεία Μιαούλη, με τα παιδιά να διασκεδάζουν και να απολαμβάνουν κάθε κομμάτι της δράσης, η οποία πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο των Χριστουγεννιάτικων εκδηλώσεων του δήμου.
- Εισέλθετε στο σύστημα ή εγγραφείτε για να υποβάλετε σχόλια
Διαβάστε ακόμα
- Λέσχη Φωτογραφίας Σύρου: Υλικό από τη συμμετοχή στην 15η PHOTOVISION & IMAGE+TECH expo
24 Μαΐου. 2024 - 10:51 - Eurovision: Τι αλλάζει μετά τον αποκλεισμό της Ολλανδίας
11 Μαΐου. 2024 - 18:09 - Σύρος: Πρωτομαγιά στα Χρούσσα
26 Απρ. 2024 - 16:15 - Η Σαντορίνη ένωσε 70 οινοχόους από όλο τον κόσμο
24 Απρ. 2024 - 6:17 - Σαντορίνη: Ημερίδα με θέμα φυσικές καταστροφές από τη Λαϊκή Συσπείρωση
4 Απρ. 2024 - 12:37